Nový předseda Senátu? Jaroslav Kubera a „ty internety“ se většinou radují

Senátor a primátor Teplic Jaroslav Kubera má velký smysl pro humor. | foto: MAFRA

Jaroslav Kubera se stal předsedou Senátu. Tentokrát měli o post předsedy horní komory Poslanecké sněmovny zájem hned tři kandidáti. Jaroslav Kubera (ODS), Václav Hampl (KDU-ČSL) a Jan Horník (STAN), který se nakonec neprobojoval do druhého kola.

Slaví úspěchy nejen v domovských Teplicích, ale také na půdě Senátu, jehož se stal právě předsedou. Bezesporu k tomu má dostatek profesních zkušeností. 

Jaroslav Kubera totiž v horní komoře Parlamentu ČR působí už osmnáct let, v komunální politice je pak úctyhodných osmadvacet let.

Jak na jeho zvolení reagují lidé? Skvělá volba. Předsedou bude čitelný politik, neuspěli nestraníci kandidující za různé koalice a hnutí, kteří jsou většinou bez názorů, myslí si na Facebooku Tomáš Petřík. „Gratuluji novému předsedovi, panu Kuberovi, ke zvolení!“ píše Martin Žák.  „Kubera šéfem Senátu – super!“ raduje se z volby Václav Klaus mladší. 

O post předsedy Senátu se tentokrát ucházeli tři kandidáti: Jaroslav Kubera (ODS), Václav Hampl (KDU-ČSL) a Jan Horník (STAN). Do druhého volebního kola se nakonec nedostal Jan Horník s 18 hlasy. Senátor Kubera porazil Václava Hampla, když obdržel 46 hlasů, zatímco Hampl jich získal jen 24.

Abych se mohl pozici předsedy věnovat naplno, vzdal jsem se ostatních aktivit,“ sdělil dlouholetý primátor Teplic Kubera, který po letošních komunálních volbách už místo v čele radnice přenechal svému stranickému kolegovi.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:49 14. března 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  12
 • Trapas
  10
 • Haha
  5
 • Sladký
  5
 • Tvl
  5
 • Cože
  4
Komentáře