jít naiDNES.cz

Europoslanec Zahradil: ČSSD se spojilo s Jakubem Jandou, to je dílo zkázy

Europoslanec Jan Zahradil se opět opřel do Evropských hodnot a Jakuba Jandy. Tentokrát upozornil na podivní spojení kontroverzního think tanku a ČSSD. | foto: koláž Expres.cz

Europoslanec Jan Zahradil je dlouhodobě kritický vůči práci think tanku Evropské hodnoty, obzvláště pak jeho zástupce ředitele Jakuba Jandy. Na svém facebookovém profilu se nyní Zahradil opřel do státního tajemníka pro evropské záležitosti Tomáše Prouzy, jenž je podle něj tvůrcem evropské politiky ČSSD, která stranu stojí odliv voličů. Zahradil upozornil na to, že místo aby Prouza před volbami změnil směr, naopak raději najal Evropské hodnoty, aby dílo zkázy ČSSD dokonal.

Poslanec evropského parlamentu Jan Zahradil z ODS patří mezi českými politiky k největším kritikům práce think tanku Evropské hodnoty. Tuto neziskovou organizaci a obzvláště jejího zástupce ředitele Jakuba Jandu již několikrát označil za neodborné šiřitele zaujatých informací. Nyní upozorňuje na propojení Evropských hodnot s ČSSD.

Na svém facebookovém profilu se Zahradil pustil do kritiky státního tajemníka pro evropské záležitosti Tomáše Prouzy. Toho europoslanec v minulosti již několikrát označil za tvůrce katastrofální evropské politiky ČSSD, jejímž cílem je jen poslušně přijímat rozhodnutí německé kancléřky Merkelové a šéfa Evropské komise Jean Claude Junckera.

Konkrétním krokem, který Zahradila rozezlil, byla Prouzova pozvánka na kulatý stůl o Turecku, v níž se uvádí, že: „úvodní slovo kulatého stolu přednese státní tajemník pro evropské záležitosti Tomáš Prouza. Následně svůj podkladový dokument představí odborný garant setkání, kterým je think-tank Evropské hodnoty,“ což Zahradila, který se o problematiku Turecka dlouhodobě zajímá, nenechalo v klidu.

Za zajímavou označil Zahradil skutečnost, že Prouza se málem stal volebním manažerem ČSSD a je lídrem strany v Praze.

„Legrační je, že evropská politika ČSSD se zcela míjí s voliči. To, že teď Prouza najímá Evropské hodnoty, je jen příznak. To jistě voliči ČSSD na Ostravsku, Bruntálsku, Mostecku a jinde ocení,“ rýpl si Zahradil do podivné spolupráce, která podle něj může mít pro ČSSD fatální následky.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:29 9. června 2017. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  24
 • Super
  18
 • Sladký
  12
 • Cože
  11
 • Trapas
  11
 • Tvl
  11
Komentáře