Šéfka běloruské opozice Cichanouská, japonský velvyslanec Suzuki, vedení Škodovky, slovenský ministr zahraničí Korčok a jeho kolega premiér Heger.
To je výčet lidí, s nimiž se za dva týdny stihl setkat šéf Pirátů Ivan Bartoš, který ještě k tomu řečnil na bezpečnostní konferenci Globsec v Bratislavě.
Taktika jeho předvolební kampaně je jasná: Bartoš chce všem ukázat, jak pohotově by zvládal roli premiéra, jehož úlohou je právě reprezentace země směrem do zahraničí.
Všímá si toho celá řada lidí. Někteří Bartoše chválí, jiní se zase ptají, jestli mu náhodou předčasně nenarostl nos nahoru.
„Z těch příspěvků to vypadá, že jste si trošku přivlastnil premiérské křeslo, aniž byste věděl, jak to dopadne na podzim. Na mě osobně to působí lehce nabubřele až odpudivě! Možná je to jen můj dojem... Možná počítáte s výsledkem, který ani takový být nemusí,“ upozornil v diskuzi Petr.
„Jedná se o mezinárodní aktivity na úrovni vlád a jejich ministrů, takže triviální otázka: Od koho máte mandát, abyste se za Českou republiku setkávali s ministrem zahraničí Slovenska? Vás pan Korčok nemá v čem ujišťovat,“ přidal se další diskutující Roman.
Ozval se dokonce i mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček.
„Stejně jako pan premiér jsem zaznamenal, že se špičky Pirátostánu nabubřele chovají, jako kdyby už měly vládnutí v kapse. Jenže medvěd stále běhá po lese!“ podotkl v návaznosti na Babišův rozhovor pro Frekvenci 1.
S blížícími se volbami roste na politické scéně napětí, Piráti ostatně hodlají žalovat Andreje Babiše za slova o migrantech, naopak premiér prohlásil, že se na soud těší a on sám by mohl Piráty žalovat neustále.
Poslední volební průzkum společnosti Data Collect pro Českou televizi ukázal koalici Pirátů a hnutí STAN 25,5 procenta hlasů, hnutí ANO o 5 procent méně.
Fotogalerie |