jít naiDNES.cz

Tragédie českých turistů obrazem: Podle Italů zemřel řidič Karel S. z Pavlíkova

Takhle vypadala tragédie v Itálii. | foto: Koláž Expresu

Děsivá autonehoda v severní Itálii zasáhla Česko. Šlo totiž o autobus, který byl plný českých turistů. Tragédie má zatím jen jednu oběť. Podle serveru lavocedeltrentino.it jde o zkušeného řidiče Karla S. Dalších nejméně 20 cestujících bylo zraněno a přijel pro ně v sobotu náhradní autobus.

K nehodě došlo v půl sedmé večer nedaleko města Trento, které leží na severu Itálie. Řidič, podle italských médií Karel S., jako jediný nehodu nepřežil.

To, že se jednalo o českého občana, už potvrdila i velvyslankyně Hana Hubáčková. Můžeme potvrdit, že při nehodě zemřel český řidič. Jsme v kontaktu s příbuznými,“ řekla Hubáčková pro Českou televizi.

K tragédii se již vyjádřila i mluvčí ministerstva zahraničních věcí Michaela Lagronová.

„Zatím nevíme přesný počet zraněných. Čísla se zatím liší, odhad je kolem dvaceti. Z toho přibližně pět lidí je středně těžce zraněno a byli převezeni do nemocnice S. Chiara v Trentu. Zbytek cestujících by měl být zraněn lehce nebo je v šoku. Případ řeší pojišťovna Uniqa,“ řekla Lagronová pro server Blesk.cz.

Takhle to vypadalo na místě nehody.

Takhle to vypadalo na místě nehody.

Podle dostupných informací by nikdo ze zraněných pasažérů neměl být v ohrožení života. Podle serveru lavocedeltrentino.it utrpělo lehčí, či vážnější poranění 33 cestujících.

Nehodu nepřežil řidič Karel S.

Nehodu nepřežil řidič Karel S.

Italská média spekulují o tom, že za tragickou nehodou stojí problém s brzdami. „Viděli jsme, že řidič byl v potížích,“ říká například výše zmíněnému serveru jeden ze svědků nehody.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:14 3. prosince 2017. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  15
 • Cože
  12
 • Super
  11
 • Trapas
  11
 • Haha
  8
 • Sladký
  8
Komentáře