Neděle 25. července 2021, svátek má Jakub
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Nový byznys plán, smál se Zahradil „koronaexpertce“ Gretě. Diskuze skončila rýpancem do Novotného

  Klimatická krize aktuálně není číslem jedna, a tak musela švédská aktivistka Greta Thunbergová rychle přešaltovat na jinou problematiku, zřejmě aby neupadla v zapomnění. Teď je z ní odbornice na koronavirus. Myslí si to alespoň v CNN, kam si Gretu pozvali do debaty o panující krizi. Na podivnost upozornil i místopředseda ODS Jan Zahradil, následná diskuze neskončila jinak než výměnou sarkastických tweetů s řeporyjským starostou Pavlem Novotným.

  Bývalá ministryně zdravotnictví USA, někdejší ředitel Centra pro kontrolu a prevenci nemocí. A Greta Thunbergová! Švédská aktivistka po boku renomovaných expertů debatovala na CNN o koronavirové krizi.

  Co z ní dělá člověka kvalifikovaného mluvit o globální pandemii, chápe jen málokdo. Na internetu se strhla diskuze, většina lidí označuje protežování klimatické aktivistky za každou cenu ostudou či špatným vtipem.

  Ozval se i místopředseda ODS a europoslanec Jan Zahradil, který kritikou směrem k Thunbergové nikdy nešetřil.

  „Konečně už je jasno, proč jsme tak dlouho nic neslyšeli o Gretě. Musela se přeškolit a předělat byznys plán. Nyní je expertkou na koronavirus,“ napsal Zahradil.

  Vzápětí se dostal do křížku s jedním z diskutujících, jemuž se útok na Gretu nelíbil.

  „Opět velké téma pro nacionalistické populisty, kteří kromě memů a trollingu nic nevymyslí. Už to před vámi sdílel dokonce i Franta Matějka. Nechcete za naše peníze dělat něco užitečnějšího než vymýšlet rádoby vtipné narážky na jednu holku?“ napsal Zahradilovi.

  Ten sarkasticky opáčil, že by nerad zklamal podobné typy lidí.

  „Nechcete se třeba vyjádřit k něčemu podstatnějšímu, než je debata v televizi? Pořád ještě bezvýhradně bráníte Orbána a změny maďarského režimu? Uvítal byste podobný vývoj i u  nás?“ nedal se odbýt Zahradilův kritik Tomáš Koudelka.

  „Výsměch a mlčení se rovná souhlas. Teď je otázka, kterých je v ODS více. Těch, co to před časem odsoudili jako Fiala, nebo těch jako Zahradil, kteří si to u nás přejí co nejdříve a už uvažují, jak to s Babišem upéct?“ napsal Koudelka.

  Jan Zahradil

  Na to už Zahradil reagoval rozsáhlejší odpovědí, navíc přišel jako třešnička na dortu i rýpanec do řeporyjského starosty Pavla Novotného. 

  „Jenom? Vždyť přece já z toho tady chci udělat rovnou čínskou provincii, to je obecně známo. Lidé jako vy nebo Pavel Novotný pak půjdou povinně všichni do továren montovat telefony Huawei,“ napsal Zahradil se smajlíkem.

  Reakce na sebe nenechala dlouho čekat.

  „Nepůjdu. Do zdejších čínských továren budou moci jen prověření lidé s čistým rejstříkem,“ napsal Novotný v narážce na to, že se jej podle jeho slov snaží Zahradil vyštvat z ODS tvrzením, že má záznam v rejstříku.

  Jak se zdá, spory uvnitř strany dosud zažehnány nejsou. V tomto případě ale výměnu kousavých tweetů, byť rozhodně ne tak ostrých jako před několika dny, nerozdmýchal Novotný.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 12:32 sobota 12. září 2020. Anketa je uzavřena.

  • Haha
   116
  • Super
   49
  • Cože
   43
  • Trapas
   43
  • Sladký
   42
  • Tvl
   40

  Ze sbírky na pohřeb Roma pozůstalí nedostali nic. Byl to podvod

  Premium Měl mít velkolepý pohřeb. Balzamování, bíle lakovaná rakev z Ameriky, kočár tažený vraníky... Rodina Roma, který zemřel...

  Klaus: Volby nic nepřinesou. Kolem covidismu a genderismu se bude chodit po špičkách

  Premium Každý z nás by se měl sám rozhodnout, jakou míru opatrnosti vůči nákaze covidem chce zvolit, říká přesvědčeně bývalý...

  Česko formuje domobranu. Výcvik může podstoupit každý, kdo má zbrojní průkaz

  Premium Stát zakázal ozbrojené skupiny a lidem nabídl alternativu: absolvujte speciální kurz a můžete Česku pomáhat se zbraní....

  Komentáře
  Vezmeme vás na titulní stranu
  Neděle 25. července 2021, svátek má Jakub
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

  jít naiDNES.cz