Nový byznys plán, smál se Zahradil „koronaexpertce“ Gretě. Diskuze skončila rýpancem do Novotného

15. května 2020
Klimatická krize aktuálně není číslem jedna, a tak musela švédská aktivistka Greta Thunbergová rychle přešaltovat na jinou problematiku, zřejmě aby neupadla v zapomnění. Teď je z ní odbornice na koronavirus. Myslí si to alespoň v CNN, kam si Gretu pozvali do debaty o panující krizi. Na podivnost upozornil i místopředseda ODS Jan Zahradil, následná diskuze neskončila jinak než výměnou sarkastických tweetů s řeporyjským starostou Pavlem Novotným.

Bývalá ministryně zdravotnictví USA, někdejší ředitel Centra pro kontrolu a prevenci nemocí. A Greta Thunbergová! Švédská aktivistka po boku renomovaných expertů debatovala na CNN o koronavirové krizi.

Co z ní dělá člověka kvalifikovaného mluvit o globální pandemii, chápe jen málokdo. Na internetu se strhla diskuze, většina lidí označuje protežování klimatické aktivistky za každou cenu ostudou či špatným vtipem.

Ozval se i místopředseda ODS a europoslanec Jan Zahradil, který kritikou směrem k Thunbergové nikdy nešetřil.

„Konečně už je jasno, proč jsme tak dlouho nic neslyšeli o Gretě. Musela se přeškolit a předělat byznys plán. Nyní je expertkou na koronavirus,“ napsal Zahradil.

Vzápětí se dostal do křížku s jedním z diskutujících, jemuž se útok na Gretu nelíbil.

„Opět velké téma pro nacionalistické populisty, kteří kromě memů a trollingu nic nevymyslí. Už to před vámi sdílel dokonce i Franta Matějka. Nechcete za naše peníze dělat něco užitečnějšího než vymýšlet rádoby vtipné narážky na jednu holku?“ napsal Zahradilovi.

Ten sarkasticky opáčil, že by nerad zklamal podobné typy lidí.

„Nechcete se třeba vyjádřit k něčemu podstatnějšímu, než je debata v televizi? Pořád ještě bezvýhradně bráníte Orbána a změny maďarského režimu? Uvítal byste podobný vývoj i u  nás?“ nedal se odbýt Zahradilův kritik Tomáš Koudelka.

„Výsměch a mlčení se rovná souhlas. Teď je otázka, kterých je v ODS více. Těch, co to před časem odsoudili jako Fiala, nebo těch jako Zahradil, kteří si to u nás přejí co nejdříve a už uvažují, jak to s Babišem upéct?“ napsal Koudelka.

Jan Zahradil

Na to už Zahradil reagoval rozsáhlejší odpovědí, navíc přišel jako třešnička na dortu i rýpanec do řeporyjského starosty Pavla Novotného. 

„Jenom? Vždyť přece já z toho tady chci udělat rovnou čínskou provincii, to je obecně známo. Lidé jako vy nebo Pavel Novotný pak půjdou povinně všichni do továren montovat telefony Huawei,“ napsal Zahradil se smajlíkem.

Reakce na sebe nenechala dlouho čekat.

„Nepůjdu. Do zdejších čínských továren budou moci jen prověření lidé s čistým rejstříkem,“ napsal Novotný v narážce na to, že se jej podle jeho slov snaží Zahradil vyštvat z ODS tvrzením, že má záznam v rejstříku.

Jak se zdá, spory uvnitř strany dosud zažehnány nejsou. V tomto případě ale výměnu kousavých tweetů, byť rozhodně ne tak ostrých jako před několika dny, nerozdmýchal Novotný.

Fotogalerie

O čem sní tvůj e-mail?

Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:32 sobota 12. září 2020. Anketa je uzavřena.

  • 116
  • 49
  • 43
  • 43
  • 42
  • 40
Komentáře