Genderové psycho z Británie: Vláda vyhodila lékaře, pacienty dělil na muže a ženy

Má dlouholetou praxi a řadu zkušeností, přesto dostal lékař David Mackereth od britské vládní agentury pro posuzování invalidity (DWP) košem. Proč? Při školení totiž pro svou víru odmítl přistoupit na to, že by své pacienty nesměl nazývat mužem či ženou, pokud si to oni nepřejí, ale pouze neurčitým zájmenem! Kam až může genderové šílenství zajít?

Když člověk nastupuje do nového zaměstnání, musí počítat s tím, že se potenciálním šéfům nebude jeho práce zamlouvat nebo zkrátka upřednostní jiné kandidáty. Nad důvodem, proč o krátce předtím získanou práci přišel britský doktor David Mackereth, ovšem zůstává rozum stát. O případu informoval britský Telegraph.

Mackereth pracuje v lékařství od roku 1989 a zkušenosti má především z ambulance, nedávno však zkoušel štěstí ve vládní agentuře, která posuzuje invaliditu pacientů. Jeho prací mělo být nezávislé hodnocení zdravotního stavu těch, kteří uplatňují zdravotní dávky. Jenže právě ve psaní reportů byl tak trochu bizarní háček – Mackereth v nich musel být za každou cenu genderově korektní!

V agentuře pro práci a důchody (Department for Work and Pensions – DWP) je totiž zapovězeno nazývat muže mužem a ženu ženou, pokud nabudou pocitu, že vlastně mužem či ženou nejsou. 

Aby prý nedošlo k genderové diskriminaci, Mackereth měl každého pacienta nazývat tak, jak si sám přál. To znamená třeba i zájmenem středního rodu, kterým se lidé nepovažující se za muže či ženu rádi označují.

Během školení dal novému zaměstnavateli najevo, že se něco takové neslučuje s jeho vírou a názorem, že je pohlaví člověka určeno při narození. 

„Řekl jsem jim, že s tím mám problém. Věřím, že pohlaví je definováno biologií a genetikou. A jako křesťana mě bible učí, že bůh udělal člověka mužem nebo ženou. Mohl jsem být zticha, ale byla to vhodná chvíle se ozvat,“ popsal Mackereth.

David Mackereth nebyl genderově korektní, z práce ve vládní agentuře proto dostal vyhazov.

Tím si ale dveře do britské vládní agentury zavřel. „Instruktor mě vzal stranou a řekl mi, že o mém chování informoval vedení,“ vysvětlil. Následoval už jen e-mail od agentury, která mu zaměstnání zprostředkovala.

„Nevěřím, že bych měl být nucen někoho označovat nějakým zájmenem. Nechci samozřejmě nikoho rozrušit, pokud ale rozrušení někoho vede k vyhazování doktorů, měli bychom se jako společnost zamyslet nad tím, kam směřujeme. Neútočím na transgender hnutí, ale bráním svoje právo na svobodu slova a přesvědčení,“ vysvětluje Mackereth.

Mluvčí vládní agentury DWP server Telegraph odkázala na zákon o rovnosti z roku 2010, podle něhož je protiprávní přímo či nepřímo diskriminovat osobu kvůli „chráněné charakteristice“, jakou je například změna pohlaví. 

„Doktor Mackereth během školení jasně uvedl, že odmítá používat zájmena, která neodpovídají jeho názoru na pohlaví osoby. My ale očekáváme, že všichni pracovníci budou hodnocení pacientů zpracovávat citlivě a budou dodržovat zákon o rovnosti,“ uvedla mluvčí.

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:01 úterý 6. listopadu 2018. Anketa je uzavřena.

  • 141
  • 28
  • 21
  • 16
  • 14
  • 11