Pátek 20. května 2022, svátek má Zbyšek
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Grznár Expresu vysvětlil kauzu s válkou: Byl jsem ožralý! Pomáhá mi otec právník

  Celou svou youtubovou kariéru postavil na kontroverzních hláškách a provokacích. Teď si ale i sám Filip Grznár (36) uvědomuje, že to přepískl a velmi pravděpodobně přijde trest. „Byl jsem totálně ožralý a měl v sobě prášky na nervy. Žádnou válku v ČR nechci a samozřejmě nesouhlasím s konfliktem na Ukrajině,“ řekl Expresu exkluzivně Grznár, který počítá s tím, že přinejhorším vyfasuje podmínku. Plzeňský kulturista se nám také svěřil, kolik ho celá kauza stála peněz a že chodí nyní pro rady ke svému otci, který je uznávaným advokátem.

  Už několik dní česká veřejnost na sociálních sítích řeší nahrávku, na které mluví Filip Grznár. Známý kulturista ve videu vysvětluje, proč by si přál válku v České republice.

  „Má to jednu velkou výhodu. Ve válce neexistuje právo. Ve válce můžeš páchat trestnou činnost jako vzteklý, což se mi líbí, to je sen. A přežijí jen ti nejsilnější. Prostě chci, aby v České republice byla válka,“ řekl Grznár v první části videa, které bylo krátce k vidění na jeho profilu na sociální síti.

  V médiích se poté objevily informace, že Grznárovi hrozí až deset let za mřížemi. Plzeňský svalovec, který celou kauzu Expresu detailně vysvětlil, ale doufá, že nakonec vyvázne „jen“ s podmínkou.

  „Ožral jsem se s kamarádem a měl jsem v sobě ještě nějaké prášky na nervy. Chtěl jsem mluvit o tom, jaká v Česku panuje celkově nesvoboda. Použil jsem metaforu, která byla nevhodně zvolená, to teď uznávám. Žádnou válku ale v Česku nechci a konflikt na Ukrajině samozřejmě neschvaluji! Byl jsem jen totálně ožralý, natočili jsme dvě storíčka a omylem jsme je pustili ven,“ popsal nejznámější český kulturista.

  „Každý ať si sáhne do svého svědomí. Kdo nikdy nemlel ho*na, když byl nalitý? Navíc to bylo vytržené z kontextu. Byl to z mé strany de*ilně použitý příměr. Místo abych řekl, že tu nemáme svobodu, srovnal  jsem to s válkou. Kdybych něco takového natočil střízlivý, v životě to nepustím ven. Já válku nechci, mám děti, kdo schvaluje válku, je pro mě naopak magor,“ dodává Grznár.

  Kauzu konzultuji s otcem právníkem

  Kulturista, který se poslední roky snaží prosadit coby MMA zápasník, už celou kauzu vysvětloval také policistům.

  „Byl jsem podat vysvětlení. Řekl jsem, že jsem byl pod vlivem a dal to ven omylem. Nebyl jsem tam nijak konkrétní ohledně války na Ukrajině, nikoho jsem nenapadal a neurážel. Je to vyloženě názorové video,“ tvrdí známý youtuber.

  Grznár Expresu také sdělil, že celou kauzu konzultuje se svým otcem právníkem.

  „Řekl mi, že v tom videu nevidí nic nebezpečného a naplnění skutkové podstaty tam je neurčité. Pouze přirovnávám dnešní svobodu k válce a o tom to celé je,“ hájí se Grznár, jehož prý celá kauza k dnešnímu dni stála zhruba padesát tisíc korun.

  Filip Grznár

  Vím, že půjdu před soud a budu obviněný

  Grznára jsme se zeptali, z jakých důvodů má pocit, že v České republice nepanuje svoboda.

  „Vadí mi, že ze svých daní platíme obrovské částky na to, aby měla Ukrajina zbraně. Neřeší se mírová jednání, ale dodávání zbraní, přitom tam umírají lidé. Vadila mi také protiepidemická opatření, celá ta karanténa pro mě byla úplně nesmyslná, všichni dodnes pociťujeme následky,“ vyjádřil se Grznár.

  Kulturista, který se nedávno představil v kleci pod organizací Clash of the Stars, si je vědom toho, že celá kauza skončí nejspíše u soudu.

  „Obviněný budu asi určitě, z právního hlediska to je ale velký oříšek a nedovedu si představit státního zástupce, který by se do toho chtěl pouštět. Kdybych schvaloval válku na Ukrajině, nevykroutím se z toho. Já ale mluvil o válce globálně, a navíc je tam polehčující okolnost, že jsem byl pod vlivem alkoholu,“ věří Grznár.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

  Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

  Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

  Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

  Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

  Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pátek 20. května 2022, svátek má Zbyšek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz