jít naiDNES.cz

Policie v britském Essexu našla v kamionu 39 těl, byl mezi nimi i teenager. Podezřívají řidiče

Třicet devět těl bylo dnes nalezeno policií v kamionu v britském hrabství Essex, kamion byl odstaven v Graysu, což je průmyslová oblast. Podle prvotního zjištění pochází kamion z Bulharska a jeho řidič byl pětadvacetiletý muž ze Severního Irska. Toho policie již zadržela jako podezřelého z vraždy.

Britský server BBC uvádí, že v kamionu bylo 38 dospělých obětí a jedna nezletilá oběť. Policii na místo přivolali záchranáři dnes kolem 02:40 SELČ.

Podle policie kamion odcestoval v sobotu z Bulharska. „Domníváme se, že kamion dorazil do přístavu města Holyhead v severozápadním Walesu v sobotu,“ uvedla policie.

„Chystáme se identifikovat těla, ale to může být dlouhý proces,“ uvedl mluvčí policie Andrew Mariner. Na otázku, zda šlo o migranty, policie neodpověděla. 

Britská policie našla v kamionu 39 mrtvol.

Britská policie našla v kamionu 39 mrtvol.

Zástupce severoirské Asociace pro nákladní dopravu (FTA) Seamus Leheny agentuře Reuters sdělil, že trasa, kterou na cestě z Bulharska do Británie řidič kamionu zvolil, je velmi „neortodoxní“. 

Řidič musel totiž jet nejprve do Irska a poté přejet trajektem do britského přístavu. Podle Lehenyho mohly výběr trasy ovlivnit zvýšené kontroly v přístavu Dover a ve francouzském Calais.

„Mohli si myslet, že bude jednodušší dostat se sem z Cherbourgu nebo Roscoffu přes Rosslare a pak po silnici do Dublinu,“ uvedl Leheny. 

Britská policie našla v kamionu 39 mrtvol.

Britský server BBC uvádí, že v kamionu bylo 38 dospělých obětí a jedna nezletilá oběť.

Bulharské ministerstvo zahraničí uvedlo, že o incidentu nemělo žádné informace do té doby, než o něm začala referovat britská média. 

Britská ministryně vnitra Priti Patelová na svém Twitteru napsala, že je tímto případem naprosto šokována.

23.října 2019 v 11:04, příspěvek archivován: 23.října 2019 v 12:06

Shocked & saddened by this utterly tragic incident in Grays. Essex Police has arrested an individual and we must give them the space to conduct their investigations.

Podobně mluvil i britský premiér Boris Johnson. „Mé myšlenky jsou se všemi, kteří přišli o své blízké,“ napsal Johnson.

Poslankyně Jacqueline Doyleová-Priceová za incidentem vidí obchod s lidmi. „Je to hnusný a nebezpečný obchod,“ uvedla politička s tím, že doufá, že policie pachatele dostane před soud.

„Tato tragédie zdůrazňuje nebezpečnost gangů pašeráků migrantů, které převádějí lidi v nákladních vozech,“ prohlásil mluvčí britské Asociace silniční nákladní dopravy (The Road Haulage Association).

V roce 2000 bylo v přístavním městě Dover v britském hrabství Kent nalezeno 58 těl čínských přistěhovalců. Těla byla nalezena také uvnitř kamionu.

Následující rok byl za jejich zabití uvězněn holandský řidič.

Fotogalerie

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Jakub Šural: Snažím se, aby na mě brácha mohl být hrdý

Přes půl roku uplynulo od toho 29. dubna, kdy fotbalový svět přišel o Josefa Šurala a Jakub Šural, obránce Zbrojovky...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Vezmeme vás na titulní stranu
Pondělí 18. listopadu 2019, svátek má Romana
EXPRES

jít naiDNES.cz