jít naiDNES.cz

Egypťan v Brně plánoval zabít expartnerku a jejího přítele: Dostal šest let!

Egypťan Mustafa Fathí Ibrahím Aldavíní plánoval v Brně zabít bývalou partnerku a jejího přítele. Dostal šest let. | foto: ČTK

Velmi těžce nesl rozchod s českou partnerkou Egypťan Mustafa Fathí Ibrahím Aldavíní (32). Muž dokonce plánoval její vraždu, mluvil i o tom, že by se zbavil i jejího tehdejšího přítele. Před akcí ho naštěstí zadržela policie. Hrozilo mu až dvacet let vězení, Krajský soud v Brně ho ale nakonec potrestal jen šesti roky za mřížemi.

„Známého žádal o zajištění zbraně, nejlépe pistole, případně výbušného pásu. Bývalou partnerku chtěl zastavit při cestě nedaleko Brna, nastoupit k ní do auta, odjet na neznámé místo a tam ji zabít. Poté chtěl zavraždit i jejího údajného milence. Pak chtěl odjet na letiště do Vídně a odletět do Egypta,“ uvedla soudkyně Jaroslava Bartošová. 

K hrůznému činu naštěstí nedošlo, muže zadrželi policisté.

Aldavíní se hájil tím, že má vše pomíchané. Uvedl, že v oněch dnech, kdy měl čin chystat, byl v depresi, jedl prášky na psychiku v mnohem vyšších dávkách, než měl, a ještě k tomu pil alkohol.

„Nikdy bych nikomu neublížil,“ dušoval se hříšník.

Muž se do Česka přestěhoval z Egypta v roce 2010, v Egyptě si předtím vzal za ženu o čtvrt století starší Češku. O rok později se rozvedli, pak se oženil znovu.

V tuzemsku se před třemi lety zúčastnil televizní soutěže Česko Slovensko má talent, kde vystupoval jako fakír. 

Soudkyně nakonec vyslyšela návrh státní zástupkyně Ivety Eichlerové, aby muži uložila trest pod hranicí zákonné trestní sazby.

„Vše nakonec zůstalo jen ve stadiu příprav a k dokonání trestného činu nedošlo. Obžalovaný v České republice nebyl nikdy trestán, nepřistoupili jsme ani k trestu vyhoštění zejména proto, že má v tuzemsku rodinné vazby a hlavně malé dítě,“ uvedla na vysvětlenou.

Fotogalerie

Komentáře