Vztek v Saské Kamenici: Němci vynadali novinářce za lži, nezmohla se na slovo

V Saské Kamenici stále pokračují rozsáhlé demonstrace německých občanů, jejichž pohár trpělivosti s napjatou situací v zemi definitivně přetekl. Tamní média je označují za extremisty či dokonce neonacisty, jenže snad všechna videa ukazují, že jde ve skutečnosti o zcela obyčejné lidi, ba dokonce ve spoustě případů i důchodce. Na dalším takovém záznamu si Němci lživé zpravodajství vyřizují s reportérkou. A ta proti jejich slovům nemá jediný argument.

Situace v Saské Kamenici je vyústěním toho, co Německo sužuje posledních několik měsíců a let. Kriminalita stoupá a pro rapidně přibývající útoky nožem dokonce kriminalisté zavedli speciální statistiku.

Několik dní trvající demonstraci německá média prezentují jako nenávistné shromáždění extremistů, rasistů a neonacistů. Není to pravda. Snad na každém videu je vidět, že se v Saské Kamenici sešli úplně obyčejní lidé, často i důchodci. Samozřejmě se našla také individua zdravící se zcela nepochopitelně vztyčenou pravačkou, ta jsou ale v drtivé menšině.

V dalším videu, které opravdové složení protestujících v Saské Kamenici jasně ukazuje, je zachycena skupina Němců hádajících se s reportérkou neznámé stanice.

„Můj problém je, že nemůžu jít do města se svými vnoučaty,“ odpovídá muž reportérce na otázku co mu na současné situaci v Německu vadí.

„Moje žena a nevlastní dcera šly nedávno do města a před policií na ně Arabové, mladí a dobře oblečení muži s mobily, pokřikovali: Chcete šu*at? Chcete šu*at?“ popisuje.

Němci spílají reportérce, že německá média o situaci v Saské Kamenici lžou.

Němci spílají reportérce, že německá média o situaci v Saské Kamenici lžou.

„Kdybych tohle udělal já před čtyřmi lety, sebrali by mě jako sexuálního delikventa. Proč to odbýváte, když jde o ně? Nic to pro vás neznamená?“ rozčiluje se ještě.

Ten samý muž posléze reportérce vysvětluje, proč došlo během nedělních demonstrací k nepokojům. „Jeden z nich prošel kolem hrobu, Arab, plivl na hrob a řekl: Zas*aný Němec. A proto mu lidi nakopali pr*el. A vy pak ukážete jen to, že ho nakopali do pr*ele!“ spílá reportérce.

Řeč pak dojde i na to, že němečtí novináři nespokojené Němce označují za „nácky“. Jak výmluvné je to, že za nejaktivněji debatujícím mužem stojí desítky naprosto obyčejných lidí a do křížku s reportérkou se dostane i opodál stojící babička.

Na video ze Saské Kamenice upozornil také český politik a poslanec ODS Václav Klaus mladší.

„Hnusní neonacisté a pravicoví radikálové hovoří s německou redaktorkou o situaci v Chemnitzu a Německu. Asi nejvíc nebezpečný mi přijde ten důchodce. Ten má talent podávat fašistické názory tak jako zaobaleně, aby působil i na nerozhodnuté občany. Ale média si s tím poradí. I správci sociálních sítí,“ napsal.

A většina lidí mu dává za pravdu. 

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 18:07 4. ledna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  248
 • Sladký
  9
 • Cože
  8
 • Trapas
  8
 • Tvl
  8
 • Haha
  7
Komentáře

Mohlo by vás zajímat