Sobota 24. října 2020, svátek má Nina
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Barbora (†24) zemřela po banální operaci: Zabili ji lékaři, tvrdí matka Denisa

  Barbora se svou matkou Denisou | foto: Archiv

  Byla mladá, měla kopu přátel a celý život před sebou. Sympatické Slovence Barboře (†24) z Komárna se ale stala osudnou běžná operace v tamní nemocnici. Den po zákroku omdlela a už se neprobrala. Zdrcená matka Denisa viní ze smrti své dcery lékaře a v ruce má pádný důkaz v podobě pitevní zprávy.

  Slovenský list Nový Čas uvádí, že Barbora byla v komárenské nemocnici kvůli odstranění žlučníkových kamenů. Den po zákroku omdlela a už se neprobrala, v pitevní zprávě se píše, že během operace byla Barboře poškozena játra, následovalo krvácení do dutiny břišní, šok a nakonec smrt.

  „Byla to moje jediná dcera, moje vše. Můj život už bez ní nemá smysl,“ svěřila se Barbořina zničená maminka Denisa. Ta je skálopevně přesvědčená, že o její dceru se v nemocnici tamní lékaři nepostarali tak, jak měli.

  „Neměla žádné zdravotní problémy až do osudného dne. Začalo ji nejprve bolet břicho. Obvodní lékařka ji proto poslala na sono. Tam jí zjistili, že má kameny a problémy se žlučníkem,“ vzpomíná Denisa.

  Barbora měla celý život před sebou.

  Barbora měla celý život před sebou.

  Oživovali ji 40 minut, měla oteklý mozek!

  Koncem července byla Barbora hospitalizována, druhý den ji měli operovat, ale nakonec byla mladá žena poslána na magnetickou rezonanci do Nových Zámků a poté do Bratislavy na pročištění žlučových cest.

  Pár dní poté se v komárenské nemocnici konal zákrok, který mladou Slovenku pravděpodobně připravil o život.

  „Barborka mi volala, že se necítí dobře, že se jí točí hlava. Měla nízký tlak, a tak jí prý lékaři dali nohy nahoru. Potom jsem jí psala v noci, ale to už mi neodpověděla,“ říká smutná maminka, která se dceři pokoušela dovolat druhý den ráno.

  „Nebrala mi to, tak jsem volala snad tisíckrát na různá čísla. Nejprve na chirurgii, poté na JIP, nikdo mi nebral telefon. Nakonec jsem se dovolala na ARO, kde mi řekli, že Barborka má vnitřní krvácení. Ona jim omdlela, oživovali ji celých čtyřicet minut. Měla oteklý mozek. Lékař mi řekl, že už nebude zdravá, já jsem jen prosila, že mi to nevadí, hlavně ať mi přežije,“ dodává Denisa.

  Barbora měla celý život před sebou.

  Barbora zemřela po banálním zákroku.

  Matka podala na lékaře trestní oznámení: Poškodili jste jí játra!

  Její prosby bohužel nezabraly. Barboru chtěli lékaři ještě operovat, ale už to nestihli. 

  „Vykrvácela a zemřela. Doteď se mi nikdo neomluvil, dosud za mou nikdo nepřišel, aby mi vysvětlil, co se vlastně stalo,“ nechápe zoufalá maminka, která měla tu možnost nahlédnout do pitevní zprávy.

  „Ve zprávě je jasně napsané, že masivně krvácela do dutiny břišní po náhodném poškození jater,“ říká a už na lékaře podala trestní oznámení.

  Nemocnice vinu popírá

  Mluvčí nemocnice ovšem vinu lékařů na úmrtí mladé Slovenky popírá.

  „Okolnosti úmrtí pacientky se prošetřují, nemocnice v tomto poskytuje plnou součinnost. Operační výkon byl proveden ve smyslu lege artis postupů. Na základě současných informací nemocnice Komárno vylučuje, že by ze strany lékařů došlo k zanedbání zdravotní péče,“ řekla pro výše uvedený list Martina Pavlíková, tisková mluvčí komárenské nemocnice.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Po čtyřicítce žijeme na vypůjčený čas, říká lékař David Sedmera

  Premium Lidské tělo je velmi přesný a dokonalý mechanismus. V některých směrech až zázračný. Proč je však uspořádání těla...

  Jak vyležet ‚lehký covid‘. Praktičtí lékaři radí, jak na samoléčbu

  Premium Tak jako jiné virózy i obávaný covid-19, pokud zaútočí jen v mírné či střední síle, se musí doma prostě a jednoduše...

  Shromáždění vlastníků jsou kvůli pandemii v ohrožení. Právník radí, co dělat

  Premium Vyhlášení nouzového stavu komplikuje situaci společenstvím vlastníků bytových jednotek. Do konce roku musí totiž výbory...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Sobota 24. října 2020, svátek má Nina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz