Průvodkyně Monika! Babiš s manželkou provedli Macrona po Karlově mostě

Francouzský prezident Emmanuel Macron (vlevo) a český premiér Andrej Babiš s manželkou Monikou se 27. října 2018 prošli po Karlově mostě v Praze. | foto: ČTK

Andrej Babiš s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem dnes dopoledne navštívili francouzské velvyslanectví v Praze, zamířili i do nedalekého Lichtenštejnského paláce a prošli se po Karlově mostě. Doprovázela je premiérova manželka Monika, která Macronovi dělala průvodkyni.

Babiš přijal Macrona v pátek večer, kdy po oficiálním setkání v Kramářově vile zamířili do restaurace na Hradčanském náměstí. V restauraci strávili dvě a půl hodiny a kromě pracovních témat, mezi něž patřila mimo jiné otázka migrace, se dostali i k osobním tématům.

Dnes ráno se znovu sešli i za doprovodu Babišovy manželky Moniky na francouzské ambasádě na Malé Straně, prohlédli si i slavnou Lennonovu zeď a poté zamířili do nedalekého Lichtenštejnského paláce. Procházku politici zakončili na Karlově mostě, který prošli zhruba do poloviny.

Monika v krátkém černém kabátku a džínách se chopila role průvodkyně a Macronovi ukazovala krásy staré Prahy. Bohužel francouzskou první dámu Brigitte Macronovou jsme si prohlédnout nemohli, zůstala doma v Elysejském paláci.

Francouzský prezident Emmanuel Macron se 27. října 2018 prošel po Karlově mostě...

Francouzský prezident Emmanuel Macron se 27. října 2018 prošel po Karlově mostě v Praze. Vpravo je manželka českého premiéra Monika Babišová.

Macronův program v Praze uzavřela návštěva expozice s díly Clauda Moneta, Augusta Renoira, Paula Cézanna, Paula Gauguina, Vincenta van Gogha, Pabla Picassa či Georgese Braqua. Sbírka, kterou pro Národní galerii nakoupil stát za tehdejších šest milionů korun, má dnes hodnotu přibližně 45 miliard korun.

Macron je na první oficiální návštěvě Česka, do Prahy v pátek zamířil ze Slovenska a setkal se s Babišem i svým protějškem Milošem Zemanem. Obě země navštívil Macron u příležitosti oslav stého výročí založení Československa.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:27 24. února 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  26
 • Trapas
  13
 • Haha
  11
 • Tvl
  10
 • Sladký
  8
 • Cože
  5
Komentáře

Mohlo by vás zajímat