První a poslední hra s vnučkou. Za týden bude babička popravena

 • Lindsay Sandifordová byla na Bali polapena při pašování drog
 • Byla odsouzena k trestu smrti, ten má být vykonán 21. září
 • Týden před popravou poprvé a naposledy viděla svou vnučku

Dojemné setkání Lindsay Sandifordové s vnučkou Aylou. Babička se usmívá ač ví, že za týden bude popravena. | foto: reprofoto dailymail.co.uk

Lindsay Sandifordová (59) již druhým rokem čeká v cele smrti na Bali, kam se dostala za pašování drog. Před smrtí si přála poprvé a naposledy vidět svou vnučku. Z dojemných fotek holčičky hrající si se svou babičkou, která již za týden nebude mezi živými jde mráz po zádech.

V květnu 2012 se Lindsay Sandifordové změnil život, když byla na Bali chycena při pašování téměř 5 kilo kokainu. Podle indonéských zákonů platných i na Bali byla žena z Cheltenhamu v britském hrabství Gloucestershire odsouzena v lednu 2013 k trestu smrti. Datum své smrti již zná, je jím 21. září.

Sandifordová byla v květnu 2012 chycena když se pokoušela na Bali z Thajska...

Sandifordová byla v květnu 2012 chycena když se pokoušela na Bali z Thajska propašovat 4,7kg kokainu. Za to byla v lednu následujícího roku odsouzena k trestu smrti.

Vnučku doteď neviděla

V cele smrti si Britka nemohla vychutnat radostnou událost, když se jejímu synovi Lewisovi narodila holčička Ayla. Stejně tak nemohla být s vnučkou, když vyrůstala. Teď když ví, že se její čas brzy naplní, přála se s holčičkou vidět, ač donedávna tvrdila, že bude lepší, když jí vnučka nikdy nepozná.

Dvouletá Ayla dorazila na Bali v doprovodu rodičů a její setkání s babičkou proběhlo ve věznici Kerobokan. Zde měla Lindsay tři hodiny na to, aby si poprvé, ale bohužel také naposledy užila chvíle radosti se svou malou vnučkou.

Návštěva dojala i dozorce

Vypadalo to jako běžná hra prarodiče s vnoučetem. Pozadí tohoto setkání však dojalo všechny zúčastněné, včetně dozorců. Jediný, kdo stísněnou atmosféru nevnímal a z návštěvy se upřímně radoval byla právě Ayla, která se na všechny usmívala a svou babičku objímala a líbala.

V cele smrti očekává Britka Sandifordová vykonání rozsudku. Návštěva vnučky...

V cele smrti očekává Britka Sandifordová vykonání rozsudku. Návštěva vnučky Ayly byla nejspíše jednou z posledních radostí, které si žena mohla dopřát.

„Ayla přišla k jedné z dozorkyň, dala jí pusu a podala jí jako dárek pero s kytičkou nahoře. Bylo to poprvé co jsem tuto tvrdou ženu viděla se slzami v očích.“ popisuje návštěvu Sandifordová.

Návštěva vnučky byla úplně jiná než všechny ostatní. „Obvykle když za mnou někdo přišel, odcházel v slzách kvůli mně. To nemám ráda. Ale Ayla byla úplně jiná, odcházela s úsměvem a řekla mi, že si chce hrát s panenkami a stavět jim hrad na pláži. Tentokrát jsem to byla já, kdo plakal.“ říká s neskrývaným dojetím babička odsouzená k smrti.

Popravě už nejspíš neuteče

Již jednou byla Sandifordová převezena na ostrov Nusa Kambangan, na kterém jsou vykonávány popravy zastřelením popravčí četou. Trest jí byl však oddálen a vrátila se zpět do vězení. Datum 21. září se však zdá být definitivním.

Odsouzenci na smrt jsou odvezeni na ostrov, kde jsou zastřeleni popravčí četou....

Odsouzenci na smrt jsou odvezeni na ostrov, kde jsou zastřeleni popravčí četou. Před jejími hlavněmi stane za týden i Lindsay Sandifordová.

„Jedinou možností by bylo poslední odvolání, na to však bohužel nejsou peníze. Pokoušíme se potřebných 25 tisíc liber vybrat přes internet, ale během týdne je to nejspíš beznadějné. Britská vláda nám odmítla pomoci.“ říká jeden ze Sandifordových obhájců. Zdá se, že osud jeho klientky spolu s osudy dalších osmi pašerákú drog bude opravdu 21. září zpečetěn.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:07 pondělí 11. ledna 2016. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  3
 • Cože
  3
 • Sladký
  3
 • Super
  1
 • Trapas
  1
 • Tvl
  1
Komentáře