jít naiDNES.cz

Premiér oblékl frak, Monika stylovou róbu. Babišovi se účastnili uvedení japonského císaře na trůn

Babišovi se zúčastnili uvedení japonského císaře na trůn. | foto: Instagram

Akce za 3,4 miliardy, na dva tisíce státníků ze 195 zemí světa. A mezi nimi český premiér Andrej Babiš s manželkou Monikou. Právě ti se vydali až do Japonska na pompézní uvedení císaře Naruhita na trůn. Jaký zanechali dojem?

V Japonsku není větší události. Ačkoliv císař Naruhito usedl do čela asijské země už v květnu, a to poté, co jeho otec abdikoval, teprve teď došlo na jeho oficiální uvedení na trůn. Akce to byla opravdu velkolepá.

Podle propočtů vyšla ceremonie s několika různými rituálními obřady na 3,4 milionu korun (v přepočtu). Zúčastnilo se jí na dva tisíce státníků, mezi těmi nechyběl třeba ani britský princ Charles a spousta dalších. Nebo také český premiér Andrej Babiš s manželkou Monikou.

Ti do Japonska vyrazili na žádost prezidenta Miloše Zemana, který sice pozvánku obdržel sám, ale zúčastnit se události nemohl. Babiš se ještě včera stihl sejít se starostou Kjóta Daisakuem Kadokawou, také by ho mělo čekat i posezení s japonským premiérem Šinzóem Abem. 

Uvedení císaře na trůn bylo na programu dnes ráno.

22.října 2019 v 09:30, příspěvek archivován: 22.října 2019 v 14:46

Krásné ráno vám všem. Jdeme se s Monikou podívat na uvedení na trůn japonského císaře Naruhita Tak co myslíte?

„Krásné ráno vám všem. Jdeme se s Monikou podívat na uvedení na trůn japonského císaře Naruhita. Tak co myslíte?“ napsal Babiš na Facebooku, když na velkolepou akci vyráželi. 

Babišovi se zúčastnili uvedení japonského císaře na trůn.

Babišovi se zúčastnili uvedení japonského císaře na trůn.

Jestliže měli Českou republiku v první řadě reprezentovat, vedli si Babišovi dobře. Předseda vlády nasadil frak s bílou vestou a motýlkem, jeho žena zase pompézní vínovou róbu.

„Já mám frak, který mám podruhé v životě. Poprvé jsem ho měl ve vídeňské opeře a teď tady v Japonsku. Co se týče paní, Monika měla šaty bordó od Lukáše Macháčka a na večeři s císařem bílé šaty značky Brandon Maxwell,“ prozradil Babiš pro Blesk.cz

Babišovi se zúčastnili uvedení japonského císaře na trůn.

Takto Babišovi snídali v Tokiu.

Naruhito se stal už 126. císařem nejstarší vládnoucí dynastie světa. Během ceremonie se zavázal k plnění povinností jakožto symbolu státu v souladu s japonskou ústavou a k tomu, že bude vždy blízko svému lidu.

Fotogalerie

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Jakub Šural: Snažím se, aby na mě brácha mohl být hrdý

Přes půl roku uplynulo od toho 29. dubna, kdy fotbalový svět přišel o Josefa Šurala a Jakub Šural, obránce Zbrojovky...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Vezmeme vás na titulní stranu
Pondělí 18. listopadu 2019, svátek má Romana
EXPRES

jít naiDNES.cz