Vídeň zaplatila miliony za hotel pro migranty. Je totálně zdevastovaný

Vídeňský hotel Bianca se z nikterak výstavní, přesto obyčejné budovy proměnil ve výkladní skříň barbarství a zvyků rakouských žadatelů o azyl. Za pouhých 17 měsíců napáchali obyvatelé na vybavení škody za více než v přepočtu 800 tisíc korun. Přitom za stejnou dobu vídeňská radnice investovala do nákladů za ubytování běženců bezmála 50 milionů korun.

Vlnu nevole mezi vídeňským obyvatelstvem vyvolalo zveřejnění stavu budovy hotelu Bianca poté, co sloužila jako ubytovna pro migranty. V hotelu v průběhu půldruhého roku bydlelo vždy mezi 75–90 uprchlíky a měsíčně za tento komfort úřad Vídeňských sociálních fondů (FSW) platil 3 miliony.S velkým vděkem se ale tato nemalá investice do azylantů nesetkala. Vykradené ložnice a kuchyňské vybavení, zašpiněné stěny, poničené zbytky nábytku, nehorázný nepořádek uvnitř i kolem budovy, to je vizitka obyvatel. Co je však zajímavé, tak v ruinách zůstala i účetní kniha a mnoho dokumentů popisujících aktivity v tomto centru. O záležitosti informuje web Krone.at.

Vídeňské sociální fondy nyní obdržely od provozovatele hotelu vyčíslení škod za dobu trvání kontraktu s městem a více než 800 tisíc škody na vybavení je v porovnání s celkovou investicí marginální. Rakouští úředníci však požadují kompletní účetní podklady od soukromého provozovatele, které výši provedených investic na základě škod od uprchlíků doloží.

Jako zajímavost se mezi nalezenými dokumenty jeví například poznámky vedené k jednotlivým azylantům při hodinách kurzů němčiny. Vyplývá z nich jen malá ochota přistěhovalců se jazyk během lekcí zdarma naučit. „Hamid W. (netečný, neochotný), Bahman A. (nebere výuku vážně), Michael Jackson (únava, nepozornost, nepřítomnost), Jafar R. (trvale telefonuje, ospalost).“

Osoby vedené jako Jamshid H. a Ali Madad měly přípisky „postupuje dobře“ a „je pilný“.

Fotogalerie

Komentáře