Díru v krku ucpal holčičce prstem... Otřesné detaily v kauze matky, která chtěla utajit porod

Zdravotníci dítě napojili na umělou plicní ventilaci. | foto: krimi plzeniDNES.cz

Příšerný zločin se odehrál v pondělí v Plzni. Žena zde porodila nechtěné dítě a pokusila se jej zbavit obzvlášť odporným způsobem. I přes zásah záchranářů, kterým pomáhali také policisté, novorozenec po převozu do nemocnice zemřel.

Mladá žena (20) z Plzně čekala nechtěné dítě. Protože neměla v plánu jej vychovat, nechodila na pravidelné lékařské prohlídky a před svým okolím včetně vlastního partnera těhotenství tajila. Za tím účelem si měla prý dokonce vytvářet falešné lékařské zprávy dokládající nemoc způsobující přibývání na váze.Podle serveru Krimi Plzeň žena dítě nečekala se svým partnerem, který je horolezec, a proto často není doma. Protože se obávala, že by se provalila její nevěra, rozhodla se těhotenství i porod utajit a dítěte se poté zbavit. Pokusila se tedy novorozence zabít hned několika způsoby. Byl poraněný na mnoha částech těla a měl probodnutý krk.

Ženu překvapili známí, kteří nečekaně přišli k ní domů, dítě proto ukryla na dno prádelního koše. Když si však návštěva všimla, že se žena necítí dobře a krvácí, zavolala lékaře.

Přivolaná zdravotní služba okamžitě pochopila, že žena právě porodila, ačkoli to popírala. Později to připustila s tím, že dítě odnesla porodní asistentka. Na to byla převezena do nemocnice a její byt mezitím přivolaná policie podrobila prohlídce.

O chvíli později již bylo nalezeno zraněné děvčátko v prádelním koši. „Holčička měla bodnou ránu v krku, ten policista udělal to nejlepší, co mohl, díru ucpal prstem a jeho kolegové znovu přivolali záchrannou službu. Ta dorazila i s lékařem a vozem s inkubátorem. Když jde o bodnou nebo řeznou ránu na místě, kam nelze přiložit škrtidlo, je prst v ráně to nejlepší řešení, ten policista jednal skvěle,“ popsal událost pro Krimi Plzeň svědek.

I přesto, že bylo dítě okamžitě napojeno na umělou ventilaci a převezeno do nemocnice na neonatologické oddělení, svým zraněním bohužel podlehlo. Čin jeho krkavčí matky tak byl překvalifikován z ublížení na zdraví na vraždu.

Kriminalisté provedli veškeré potřebné úkony, vyslechli svědky a zajistili stopy. V pondělí ve večerních hodinách předali ženě usnesení o zahájení trestního stíhání ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy a podali státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněné do vazby. V současné chvíli je žena v policejní cele. Pachatelka může být potrestána odnětím svobody na 15 až 20 let nebo výjimečným trestem,“ uvedla tisková mluvčí policie.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 14:41 13. prosince 2017. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  50
 • Cože
  18
 • Trapas
  10
 • Sladký
  7
 • Super
  4
 • Haha
  4


Komentáře