Za zradu Kavárny konec kšeftů? Podpořil jsem Zemana, to mi elita neodpustí, říká Franz

 •   0:01
 • diskuse

Od prezidentských voleb v roce 2013 klesá zájem o moji tvorbu, tvrdí Vladimír Franz. | foto: Profimedia.cz

Skladatel, výtvarník a bývalý prezidentský kandidát Vladimír Franz se nijak zvlášť netají tím, že ve druhém kole voleb v roce 2013 podpořil Miloše Zemana. Tím podle svého názoru pohoršil intelektuální část společnosti, která ho teď „vaporizuje“ - lépe řečeno tedy přehlíží, snaží se ho odstranit.

Prezidentské volby, které se v Česku konaly v roce 2013, přinesly mnoho různorodých kandidátů. Mezi nimi byl i notně potetovaný akademik, hudební skladatel a výtvarník Vladimír Franz, jehož za svého přijala především intelektuální část společnosti.Když se nedostal do druhého kola, rozhodl se v něm - oproti očekávání - podpořit Miloše Zemana místo Karla Schwarzenberga.

A to se mu prý pěkně vymstilo. Vidí totiž velký rozdíl v tom, jaký byl zájem o jeho tvorbu před rokem 2013 a jaký je teď. Kromě pár divadelníků a režisérů mu za tři roky nikdo žádnou pořádnou zakázku nenabídl.

Intelektuální elita se ho prý snaží vaporizovat, tedy odstranit jako nepohodlného.

Intelektuální elita se ho prý snaží vaporizovat, tedy odstranit jako nepohodlného.

„V Čechách je zvykem patlat dohromady politiku a do toho se navážou osobní závisti. Žijeme v zemi, kde je ve zvyku neříkat věci přímo, ale pokud možno z přítmí, zezadu a někde z průjezdu pak člověku plivnout na kabát. Takže se pohybujeme v rovině, kde se i dílo používá jako fackovací panák,“ řekl umělec v rozhovoru pro Lidové noviny.

Právě podporu Miloše Zemana mu intelektuálové údajně nemohou odpustit. Své volby nelituje a přineslo mu to i jistá pozitiva. „Právě díky volbě a jejím následkům mám teď čas na věci, kterých jsem si dřív nevšímal. S tímhle stavem jsem spokojený,“ prohlásil Franz s tím, že v příštích volbách kandidovat nehodlá.

A neměl by podle něj ani Zeman.

„Takovouto vrcholnou funkci by měl člověk vykonávat jen jednou. Je to jako s řízením. Čerstvý řidič prvního půl roku jezdí opatrně, pak se osmělí a ztratí trochu zábrany, obezřetnost... Co se prezidentování týče, jsem přesvědčen, že platí jednou a dost!“ srovnal Zemanovu politickou kariéru skladatel.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:01 22. března 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  76
 • Tvl
  20
 • Trapas
  19
 • Haha
  17
 • Cože
  14
 • Sladký
  13


Komentáře