jít naiDNES.cz

Robert jede! Seznamte se s nejbizarnějším kandidátem do Evropského parlamentu

Volby do Evropského parlamentu se kvapem blíží. Voliči měli už možnost spatřit několik velice bizarních předvolebních spotů. Ty úplně nejbizarnější těsně před volbami do světa vypustil kandidát za SPD Robert Vašíček (39), který přestože na první pohled působí jako muž, co se zjevil zčistajasna a neznámo odkud, není v politice žádným nováčkem!

Na začátku století pracoval jako volební manažer, poté se uchytil coby referent v pojišťovnictví. V letech 2004–2005 ale Vašíček vykonával funkci poradce na Ministerstvu práce a sociálních věcí. Později povýšil a stal se vedoucím tiskového oddělení.

Po letech, kdy se Vašíček pokoušel prosadit „na volné noze“, je tento sympaťák v politice zpět a kandiduje do Evropského parlamentu.

V posledních dnech jsou na sociálních sítích velkým hitem jeho amatérská videa, jimiž se snaží přilákat voliče. Spíše než to sklidil ale velký posměch.

V jednom z videí, které je natočeno na chodbě neznámého paneláku, Vašíček drží spolu s neznámou ženou zbraň a nabádá „evropské ženy“, aby se bránily před přistěhovalci.

V dalším videu zase Vašíček vede rozhovor se svou dcerou a radí zejména mladým občanům České republiky, aby dohnali své rodiče a prarodiče k volbám do Evropského parlamentu.

Vašíček o sobě na svých oficiálních stránkách píše, že je hrdý vlastenec, pejskař a táta dvojčat. Od roku 2014 je ve vedení spolku Pejskařů a působí jako zastupitel v Praze 11.

„Moje přítelkyně a maminka mých dětí je hrdá Plzeňačka, a proto se učím žít na dvou místech najednou. Ani jeden se svou hrdostí nechce měnit bydliště. Z Prahy 11 se do Bruselu jede přes Plzeň, a tak je logické, že jsem kandidátem Prahy a Plzeňského kraje,“ uvádí Vašíček.

„Plzeň dala Praze Jiřího Pospíšila a Praha Plzni zase Roberta Vašíčka,“ píše sebevědomě na svých stránkách kandidát za SPD.

Se svými kolegy. Červený motýlek nesmí chybět!

Se svými kolegy. Červený motýlek nesmí chybět!

Vašíčkovo volební heslo je jasné. Hájí prý zájmy obyvatel České republiky proti takzvanému „bruselskému diktátu“. Bojuje také proti dvojí kvalitě potravin a proti zaměstnávání zahraničních pracovníků na úkor domácího obyvatelstva. 

S populární političkou Marine Le Penovou.

S populární političkou Marine Le Penovou

Nikoho nejspíše nepřekvapí, že Vašíček stejně jako ostatní kandidáti SPD usilovně podporuje vystoupení České republiky z Evropské unie.

Bude to stačit, aby získal vaši důvěru?

Fotogalerie

Komentáře

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat