Co se stane, když řeknete v Mekáči tajné heslo: Jirka Král?

10. dubna 2017
Konkurence mezi českými youtubery je opravdu veliká, a tak se není co divit, že se každý snaží vymyslet něco extra. Nejúspěšnější sběrač sledovačů a lajků, Jirka Král, proto spojil své jméno se značkou McDonald’s a na trhu se objevil nový burger. Protože není součástí běžné nabídky, rozhodli jsme se tuto podpultovku pro vás otestovat.

Jirka Král (27) po ukončení střední školy několik let pracoval v reklamce. Poté se účastnil šílené reality show televize Prima „Farma“. Tím se také dostal do povědomí veřejnosti, přestože nevyhrál. Založil si kanál na YouTube a umístil sem video ze zákulisí soutěže. Poté pokračoval herními videi a dále také bezvýznamnými štěky z vlastního života.

Jak jeho popularita rostla a na jeho účtu přistávalo stále více peněz, rozhodl se Jirka seknout s prací a věnovat se vyššímu poslání, totiž natáčení videí pochybného obsahu a jejich zveřejňování na internetu. Mládež je z něj celá paf a on si je toho moc dobře vědom. Své popularity dokonce údajně využil k tomu, aby si u Mekáče zařídil vlastní burger!

V bezmála dvacetiminutovém videu se rozpovídal o tom, jak na tuto šílenou myšlenku vůbec přišel a co ho k tomu vedlo, dále jak údajná tvorba hamburgeru probíhala. Zda se jedná o fámu či McDonald’s k takové šílenosti skutečně přistoupil, nikdo neví. Redakce Expresu se proto rozhodla zjistit víc!

Chci Jirkův burger

Jak již možná tušíte, zmiňovaný burger skutečně existuje. Dostanete jej v každém českém Mekáči do konce dubna za 39 korun. Vše, co pro jeho získání musíte udělat, je poprosit obsluhu o tajný Jirkův burger. Ve standardní nabídce jej totiž nenajdete. A v čem že se od klasického hamburgeru za 25 korun vlastně liší?

Obsahuje klasický hovězí karbanátek, salát, sýr, plátek slaniny, hořčici a majonézu. Přestože chutná poměrně dobře, je otázka, zda stojí za takový humbuk, který kolem něj youtuber dělá. Také cena je poněkud zarážející, protože velikostí se od klasických „fajnovek za pár kaček“ neliší vůbec a surovinami jen velmi lehce. Je proto pravděpodobné, že na něm nejvíce vydělá sám Jirka Král.

Konečný verdikt? Pokud si chcete užít pocit toho, že si v Mekáči objednáváte tajný burger, o jejichž existenci už se dlouhé roky vedly spory, jděte do toho. Pokud očekáváte výjimečný gastronomický zážitek, vykašlete se na to a jděte raději do restaurace!

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 17:45 úterý 8. srpna 2017. Anketa je uzavřena.

  • 136
  • 46
  • 24
  • 23
  • 21
  • 20
Komentáře