Příběh hrdinství ve válečném Polsku míří do kin. Natáčelo se i v Česku

Do kin míří snímek Zookeeper’s Wife, který pojednává o polským manželích Janovi a Antonii Żabińských, kteří za druhé světové války zachránili ve Varšavské ZOO stovky Židů. Film, ve kterém hraje hlavní roli Jessica Chastain, se z větší části natáčel v Česku. | foto: reprofoto imdb.cz

V příštím roce do kin zamíří film Zookeeper ́s Wife pojednávající o neobyčejném hrdinství ředitele Varšavské ZOO a jeho manželky během druhé světové války. Příběh manželů Żabińských, kteří zachránili několik stovek Židů, které by jinak čekala jistá smrt, se natáčel převážně v Česku. Vedle hlavních hvězd Jessicy Chastain a Daniela Brühla se ve filmu mihne i několik známých českých tváří.

Na jaře příštího roku půjde do kin drama pojednávající o neobyčejné statečnosti a šlechetnosti manželů Żabińských, kteří během druhé světové války ve Varšavě zachránili život několika stovkám Židů. Ti by jinak skončili v koncentračních táborech. Ve filmu Zookeeper’s Wife nalezneme i českou stopu.

Když se situace v nacisty okupovaném Polsku začala vyostřovat, pomohli Antonia a Jan k záchraně několika stovek Židů z místního ghetta.

Židům bylo umožněno ukrývat se ve vybombardované ZOO. Po konci války izraelská organizace Yad Vashem ocenila oba manželé titulem Spravedlivý mezi národy. Ve filmu hlavní roli zahraje populární herečka Jessica Chastain a jejího manžela pak belgický herec Johan Heldenbergh. V roli nacistického důstojníka pak uvidíme německého herce Daniela Brühla známého ze snímků Goodbye Lenin nebo Hanebný Pancharti.

Pro české diváky je film zajímavý i tím, že se z větší části natáčel právě u nás. Už z traileru je jasně patrné, že varšavskou ZOO si zahrálo pražské výstaviště, židovské ghetto pevnost v Josefově, náměstí Varšavy je pak ve skutečnosti náměstím v Žatci a ústředí nacistů se nachází v hotelu poblíž pražského hlavního nádraží. Kromě zahraničních hvězd ve filmu uvidíme i několik českých tváří, například Marthu Issovou.

Premiéra snímku Zookeeper’s Wife je naplánovaná na březen roku 2017.

Fotogalerie


Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:51 19. března 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  15
 • Haha
  10
 • Trapas
  10
 • Sladký
  10
 • Cože
  9
 • Tvl
  9
Komentáře