Tohle jsou země, kam v roce 2018 jet nechcete! Kde číhají největší rizika?

Podobně jako v loňském roce vydala společnost International SOS and Control Risks mapu, která ukazuje, nakolik jsou dané části světa vstřícné ke svým hostům, kam můžete zavítat bez problémů, a kterým destinacím se raději vyhnout. Koneckonců všichni se rádi vracíme z dovolené odpočatí živí a v celku. Ze shromážděných informací Světové zdravotnické organizace a dalších subjektů vznikla interaktivní mapa s doporučeními pro rok 2018. Jako tři hlavní faktory jsou sledována zdravotní rizika mapující přírodní epidemie či oblasti přírodních katastrof, potom pohled z hlediska bezpečnostní situace a na závěr z pohledu bezpečnosti silničního provozu. Už víte, kam se nevydat? Více se dozvíte i na travelriskmap.com.
Michal Chalupa   20:23
1/9
Hodnocení zdravotních rizik bere v úvahu přírodní katastrofy, ale i míru epidemií nebo výskytu HIV. Zelenou barvou jsou označeny země s nízkou, žlutou střední a oranžovou vysokou rizikovostí. Červené a béžové jsou oblasti s velmi vysokou a riskantní zdravotní zátěží.

Hodnocení zdravotních rizik bere v úvahu přírodní katastrofy, ale i míru epidemií nebo výskytu HIV. Zelenou barvou jsou označeny země s nízkou, žlutou střední a oranžovou vysokou rizikovostí.

Červené a béžové jsou oblasti s velmi vysokou a riskantní zdravotní zátěží.

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 20:23 27. března 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  8
 • Trapas
  8
 • Haha
  7
 • Sladký
  6
 • Tvl
  6
 • Cože
  5
Komentáře