Kauza dne: Vendula Svobodová chce znovu žít, tvrdila po smrti muže v roce 2007

Když Svoboda vezl z porodnice domů manželku Vendulu a syna Jakuba, vypadal šťastně. | foto: Herminapress

Chceme našim čtenářům trochu zpestřit každodenní zprávy, a proto přinásíme nový seriál Kauza dne. Každý den připomeneme jednu žhavou kauzu, která se odehrála v českém šoubyznysu přesně před 10 lety. Začínáme Vendulou Svobodovou, která v roce 2007 musela řešit problém s bydlením. Nevlastní syn Petr ji de facto vyhodil z vily v Jevanech a ona musela přistoupit ke koupi nového domu, a to v Říčanech. Tam začala novou kapitolu svého života, života po Karlu Svobodovi. Tvrdila, že teď začne znovu žít.

V roce 2007 se z kraje prázdnin Vendula Svobodová přestěhovala se svým synem Jakubem do nové vily v Říčanech. V srpnu poté prohlásila, že půl roku po smrti manžela Karla Svobody začne znovu žít.Nevlastní syn Petr jí v domě v Jevanech vyměnil zámky a Vendula se tedy prostě musela přestěhovat. Vila v Říčanech byla na prodej už skoro rok. Ke koupi se rozhodla na začátku prázdnin.

Když vybírala dům, který si koupí a kde začnou se synem Jakubem novou kapitolu života, rozhodování hodně ovlivňoval i zesnulý Karel Svoboda: „Karel měl rád silné vzrostlé stromy a ty tam jsou a já se moc těším, až si tam na podzim začnu budovat zahrádku takovou, jakou jsem si sama vytvořila i v Jevanech,“ řekla v tento den v roce 2007 pro Blesk Vendula Svobodová.

Dům ovšem byl velmi nákladnou investicí. Ještě potřeboval mnohé úpravy, které si vyžádaly více než milión korun. Největší část rekonstrukce zasáhla zahradu. Ta skýtala i altán. „Nabírám síly a co nevidět začnu budovat,“ říkala Svobodová.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 22:49 20. prosince 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  24
 • Trapas
  20
 • Cože
  9
 • Tvl
  9
 • Haha
  8
 • Sladký
  8


Komentáře