Malý syn Karla Svobody je vážně číslo, zranil se hned druhý den na dovolené

Syn Venduly Svobodové se zranil v Maroku. | foto: Bluestyle

Syn Venduly Svobodové Pizingerové Jakub bude dlouho vzpomínat na dovolenou v Maroku. Kupodivu ne kvůli kulturním a kulinářským zážitkům, ale zranění, které si přivodil během jednoho z výletů. Ošetřovat ho musela vlastní maminka!

Ke zranění došlo hned druhé den dovolené. Jakub, který je doslova k nezastavení, totiž má nutkání osahat vše, co mu přijde do cesty. Ne jinak tomu bylo v případě kaktusu, jehož trny si zabodl hodně hluboko do dlaní.„Zpočátku to vypadalo děsivě, ale šly lehce vytáhnout ven. Jak jsem mu je vyndavala, tak se zabodávaly zase mně do ruky,“ smála se Svobodová, která svého syna vůbec nelitovala.

„On je k nezastavení. Těžko si zvykám, že už ho nemusím na každém kroku hlídat, ale už má svou hlavu a musí se umět sám rozhodovat,“ vysvětlila prezidentka Nadačního fondu Kapka naděje.

Jakub ale nesahá jenom na trnité kaktusy, ale jeho pozornosti v Maroku neunikne doslova žádné zvíře. Jaké bylo ale překvapení jeho maminky, když jí donesl pytlíček brouků, které pečlivě nasbíral.

„Máme doma dva psy – pitbula a staforda – takže ke zvířatům vztah má. Proto se nebojí žádného pouličního psa, ale nečekala jsem, že bude sbírat tyhle nechutné brouky,“ smála se Vendula, která je ale ráda, že Jakub na rozdíl od jiných dětí celou dovolenou nestráví na tabletu, ale dokáže se zabavit sám.

Přestože si čas od času způsobí nějaké to zranění.

„On nebude nikdy ten typ, který by seděl v koutě, za což jsem ráda. Lidi jako on totiž vždy dosáhnou toho, co chtěji,“ myslí si Pizingerová.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 5:00 14. října 2016. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  15
 • Super
  12
 • Haha
  9
 • Cože
  7
 • Sladký
  7
 • Tvl
  7


Komentáře