Mistr Kalinka Ananěv promluvil o ztrátě 64 přátel. Čím si dodává odvahu před letem?

Vadima Ananěva zachránilo manželčino přání. | foto: Herminapress

Měl sedět v letadle, ve kterém v prosinci loňského roku zahynulo na 64 jeho blízkých přátel. Díky prosbám své ženy se ale Vadim Ananěv rozhodl s ruským armádním sborem Alexandrovci do Sýrie neodletět. A právě toto rozhodnutí mu zachránilo život. Nyní Mistr Kalinka, jak se Ananěvovi také říká, s novými členy chystá vzpomínkové turné, kvůli kterému musel znovu nastoupit na palubu letadla. A Expres.cz prozradil, jaký měl pocit, když musel odletět do Soči, kde k tragédii došlo.

Nikdo by se mu nedivil, kdyby již nikdy nechtěl letět letadlem. Vadim Ananěv ale překonal svůj strach a opět vstoupil na palubu letadla. Nejen to! Dokonce vycestoval na místo, kde zemřeli jeho přátele.Když jsme 23. února zase letěli v noci do Soči, do toho samého místa, kde se stala ta tragédie, bál jsem se. Všichni jsme museli vyhledat pomoct psychologů, které nám Ministerstvo obrany zařídilo,“ prozradil Ananěv s tím, že odvahu si dodal i skleničkou vodky.

Ten během tiskové konference v Praze, kde byl představit své květnové turné po Česku prozradil, proč nakonec do osudného letadla nenasedl. „Asi to byl osud. Mám dost velkou rodinu, čtyři děti. A jelikož tomu nejmenšímu je devět měsíců, moje manželka mě poprosila, abych tentokrát neletěl, protože byla moc unavená. Moc mě prosila, ať nejezdím. Přestože jsem si již zjišťoval, co si mám s sebou do Sýrie sbalit, žena si to prosadila,“ říká zpěvák s tím, že rozhodně to nebylo tak, že by měla jeho manželka špatné tušení.

Na místech nepokojů jsem již byl. Byl jsem v Čečensku nebo v Jugoslávii. I tam byla napjatá situace. Asi to byl osud,“ uzavřel Ananěv s tím, že na své přátele během koncertech zavzpomínají písničkou Žuravli (v překladu Jeřábi), během které se na plátně budou promítat fotografie tragicky zemřelých členů souboru.
„Bude to velmi těžké. Já se na ty fotografie zatím nemohu dívat. Ani poslouchat tu píseň,“ ukončil.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:40 13. srpna 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  12
 • Tvl
  11
 • Sladký
  8
 • Haha
  7
 • Trapas
  6
 • Cože
  5


Komentáře