Zubaři, kteří odmítali dělat rentgeny migrantům, se omluvili. „Děti z Calais“ jsou podvodníci!

Tento mladík by prošel. | foto: Profimedia.cz

Během uplynulého roku přijal Londýn několik stovek údajně nezletilých běženců z francouzského Calais, aby se zde mohli připojit ke svým příbuzným. Již delší dobu ale panovaly pochybnosti, zda jsou všichni zmínění opravdu tak mladí, jak tvrdí. Přezkoumání situace přineslo překvapivé odpovědi!

Téměř každý čtvrtý dětský uprchlík z Calais je ve skutečnosti dospělý, ukázalo vyšetřování. Tato informace vyšla najevo poté, co Britové vytrvale vyjadřovali pochybnosti o věku příchozích, kteří nevypadali jako děti a obviňovali vládu z přílišné důvěřivosti.

Humanitární pracovníci již déle žádali úřady o prověření věku běženců. Narazili ale u britských lékařů, kteří s vyšetřením nesouhlasili a zdržovali tak celý proces. Věk se totiž ověřuje pomocí rentgenu zubů, dentistům ale připadalo vystavování osob rentgenovému záření z jiného než zdravotního důvodu neetické a proces odmítali.

Poté, co k tomu na vytrvalé naléhání ze všech stran nakonec přistoupili, ukázalo se, že mezi lety 2013 - 2016 Londýn přijal zhruba 1300 dětských uprchlíků z Calais, z nichž přibližně 460 bylo starších, než 18 let. Mnozí zubaři se poté zhrozili a veřejně se omluvili.

A jak sami dodávají, nyní věří, že je podobný postup nezbytný.Nejvíce šokujícím se ukázal být případ domnělého mladíka, který se dušoval, že je mu 17, přestože mu bylo již 29 - to je téměř dvojnásobek! Britské úřady jsou tím velmi zaskočené a mnozí lidé, kteří se běžencům snažili pomáhat, neskrývají své zklamání nad tím, že zmiňovaní podvodníci zneužili jejich dobré vůle.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:50 2. května 2017. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  130
 • Super
  28
 • Tvl
  22
 • Trapas
  16
 • Sladký
  15
 • Cože
  11


Komentáře