Okamura vysvětlil zvětšené svaly: Přiznal Photoshop, ale...

Tomio Okamura se rozhodl reagovat na narážky, že si měl údajně vylepšit postavu na svých snímcích z posilovny, kde si dával do těla s Jarkem Šimkem. Šéf SPD přiznal, že fotografie byly upravené ve speciální aplikaci, ale ne tak, jak si všichni mysleli.

Série snímků, na nichž Tomio Okamura a Jarek Šimek ukazují svá vypracovaná těla, spatřila světlo světa 12. listopadu. Šéf hnutí SPD fotografie sdílel na svém Facebooku.Reakce na sebe nenechaly dlouho čekat. Někteří Okamuru chválili za to, jak skvěle vypadá. Některým bylo ale přinejmenším divné, jak se v okolí Okamurova levého ramena nápadně „vše kroutí“. 

Okamžitě se našli tací, kteří měli ihned jasno v tom, že populární politik si „domaloval“ svaly pomocí světoznámé aplikace Photoshop. 

Tomio Okamura a jeho Photoshopem upravená fotografie.

Tomio Okamura a jeho Photoshopem upravená fotografie.

O pár dní později se do diskuse vložil i sám Tomio Okamura, který se rozhodl všem posměváčkům sdělit pravdu a ukázal jim původní fotografii jako důkaz, že své svaly si ve Photoshopu rozhodně nezvětšoval. 

Tohle je podle Okamury originální snímek.

Tohle je podle Okamury originální snímek.

To, že snímek je upravený, ale bez okolků přiznal a celou kauzu navíc hodil na nejmenovaného kamaráda. 

„Kamarád ji ve Photoshopu zesvětlil, aby nebyla tak tmavá,“ vysvětlil Okamura, kterého nejspíše velice rozhněvaly zlostné komentáře, jež se na jeho profilu po uveřejnění upravených snímků množily. 

Okamura přiznal, že jeho fotka z posilovny byla upravená ve speciální aplikaci.

Okamura přiznal, že jeho fotka z posilovny byla upravená ve speciální aplikaci.

Po Okamurově přiznání se ale kritici bouří dál. Někteří jsou toho názoru, že i druhá fotografie, kterou česko-japonský politik nazval původním snímkem, je upravená ve výše zmíněné aplikaci.

Fotogalerie

Komentáře