Zeman a rakovina? Uvažuje jasně a hlava mu funguje, brání prezidenta Okamura

Zdravotní stav prezidenta Miloše Zemana je jedno z hlavních témat posledních dní. Na Facebooku brněnský politik Svatopluk Bartík dokonce napsal, že podle jeho zdroje má hlava státu rakovinu v pokročilém stadiu. O zdravotním stavu Miloše Zemana se teď rozpovídal Tomio Okamura, předseda hnutí SPD, který před pár dny prezidenta navštívil.

„Má rakovinu, metastáze na více místech. Svoji diagnózu zná už cca tři týdny. Léčbu odmítl, prognóza 3–7 měsíců,“ napsal na svůj profil na Facebooku Svatopluk Bartík s tím, že zdroj své informace z pochopitelných důvodů nezveřejní.Reakce na sebe nenechaly dlouho čekat. K situaci se skrz Twitter ihned vyjádřil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. „Jsou to odporné lži a ten, kdo je šíří, je lidský odpad. Na S. Bartíka bude podána žaloba a trestní oznámení,“ pohrozil Bartíkovi Ovčáček.

Pro server Parlamentní Listy na téma zdraví prezidenta Miloše Zemana teď promluvil Tomio Okamura, předseda hnutí SPD, který měl nedávno s hlavou státu osobní schůzku.

„Setkal jsem se s ním na osobní schůzce a ve srovnání s tou poslední schůzkou mi připadá, že především velice zhubnul. Nejsem lékař, nedokážu posoudit zdraví pana prezidenta, ale z toho, o čem jsme hovořili a jak se pan prezident vyjadřoval, mohu říci, že jeho vyjadřování je jasné. Žádný problém nevidím. Samozřejmě je všeobecně známo, že pan prezident hůř chodí, ale to, jak hovoří, jak myslí, je naprosto standardní. Seděli jsem u stolu a hovořili jsme asi dvě hodiny,“ zastal se prezidenta Okamura.

Tomio Okamura byl u prezidenta Miloše Zemana.

Tomio Okamura byl u prezidenta Miloše Zemana.

Obavy o zdravotní stav prezidenta Miloše Zemana nastaly po tiskové konferenci v Lánech, kde hlava státu pověřila Andreje Babiše jednáním o sestavení vlády. Během přímého přenosu byl Zeman slušně řečeno dezorientovaný a chvílemi to vypadalo, že i usne.

Zeman všechny spekulace o zdravotním stavu vyvrací a na pondělní tiskové konferenci prezident dokonce oznámil, že se zcela zbavil cukrovky. V sobotu mi odešla cukrovka. Při posledním měření je hodnota krátkodobé glykémie 5,8. Lékař i já jsme byli v šoku,“ šokoval všechny přítomné Zeman.  

Jedinou zdravotní komplikací, kterou prezident přiznává, je neuropatie dolních končetin. 

Fotogalerie

Komentáře