Masaryk si ještě v sedmdesáti užíval sex se čtyřicítkou, kanape prý bylo příliš tvrdé!

Masaryka známe jako zkostnatělého tatíčka národa. B | foto: archiv

Tomáš Garrigue Masaryk byl muž pevných zásad a ctnostných mravů. Tak to na nás alespoň kouká z učebnic a různých životopisných statí. Pravda je ovšem taková, že zakladatel státu byl muž jako každý jiný a měl slabost pro ženy. V sedmdesáti letech si začal románek se ženou, která byla o třicet šest let mladší.

Jmenovala se Oldřiška Sedlmayerová a byla vždy velkou Masarykovou obdivovatelkou. V novinách si prohlížela jeho portréty a spřádala plány, jak se s ním setkat. Oldřiška sice byla vdaná paní a pracovala ve Žďáru jako poštovní aspirantka, ale snila o politické dráze a toužila se stát poslankyní. To by jí jejímu TGM nepochybně přiblížilo.Oldřiška se také pustila do psaní a to byl vůbec nejlepší nápad. Napsala tři knihy, jejichž názvy mnohé prozrazují: Tři pozdravy prezidentovi, Vlajka prezidentova a Tři vzpomínky na prezidenta osvoboditele. Masaryk si aktivní spisovatelky všiml a brzy se setkali i osobně, údajně to bylo náhodu v Karlových Varech. O Sedlmayerové poté začal prohlašovat, že je jeho múza a čile si s ní začal dopisovat.

Oldřiška se na jeho popud pustila do psaní románu s názvem Úsvit, který měl pojednávat právě o životě TGM. Část románu psal Masaryk sám. V díle, které je i popisem vztahu Masaryka se Sedlmayerovou vyplývá, že sexuální představy a choutky ani jednomu z nich nechyběly.  Dochované dopisy popisují detaily jejich sexu. Kanape prý bylo příliš tvrdé.

Masarykova obdivovatelka Oldřiška Sedlmayerová

Masarykova obdivovatelka Oldřiška Sedlmayerová

Otázka, kterou se většina historiků raději příliš nezabývá, je, zda skutečně došlo i na ony v románu popisované erotické pasáže. Ví se s jistotou, že se oba scházeli na Hradě i v Lánech, případně v bytě kamarádky Sedlmayerové. Příležitosti tedy nepochybně byly, ovšem důkazy chybí.

O tom, že nešlo o platonický vztah ostatně svědčí i to, že ho Masaryk musel na nátlak své rodiny ukončit. Jeho rodina Sedlmayerovou nesnášela, vůbec nejvíc zřejmě jeho dcera Alice, takže nakonec zkroušený prezident napsal své milence list, že už se s ní dál nechce vídat. Tím celý románek Otce vlasti skončil.

Dlužno ještě dodat, že Sedlmayerová rozhodně nebyla žádná krasavice, takže nakonec možná může být pravdivá i varianta, že veškerý sex proběhl opravdu jen na papíře.

Fotogalerie
Ohodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:17 12. ledna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  15
 • Trapas
  11
 • Cože
  9
 • Sladký
  9
 • Haha
  8
 • Tvl
  6


Komentáře