Koho potkal smutný osud, který se podobá tragickému konci Tomáše Holého?

 •   19:22
 • diskuse

Patrik Stoklasa zemřel podobným způsobem jako Tomáš Holý. Měl autonehodu. | foto: Koláž Expres/Profimedia/CSFD

Oba před sebou měli hvězdnou kariéru, oba měli čerstvě po dvacítce a oba zemřeli za tragických okolností na následky dopravní nehody. Řeč je o herci Tomáši Holém a zpěvákovi Patrikovi Stoklasovi. Co mají společného?

Dětská hvězda Tomáš Holý se herecké kariéry sice vzdal, přesto o něj byl do konce jeho života nevídaný zájem. Filmaři stále doufali, že ho přimějí, aby se do filmového průmyslu vrátil, co však nastalo, nečekali.8. března 1990 ve věku jednadvaceti let zemřel na následky autonehody v severočeských Kytlicích. Se Škodou 120 tehdy nevytočil prudkou zatáčku a narazil čelně přímo do stromu. Zemřel v sanitce při převozu do nemocnice, a to 9 dní před svými dvaadvacátými narozeninami.

Po boku Gustáva Valacha si Tomáš zahrál Vénu v legendárním snímku Za trnkovým keřem.

Po boku Gustáva Valacha si Tomáš zahrál Vénu v legendárním snímku Za trnkovým keřem.

Jedním slovem tragédie. Tomáš však není jediný z českých talentovaných umělců, kterému vyhasl život na silnici.

Patrik Stoklasa patřil mezi největší naděje české muzikálové scény. V roce 2004 se zúčastnil soutěže Česko hledá SuperStar, z té však nakonec dobrovolně odstoupil a dal přednost svým pracovním aktivitám na prknech divadla.

Patrik měl našlápnuto k tomu být hvězdou.

Patrik měl našlápnuto k tomu být hvězdou.

Objevil se také ve filmu Román pro ženy a zpíval například Ptolemaia v muzikálu Kleopatra. Jeho kariéra byla slibně nastartovaná, podzimní politické vystoupení v roce 2004 se mu však stalo osudným.

V úterý, 19. října, vystupoval v rámci předvolební kampaně ČSSD muzikálové hity v Olomouci, odkud se vracel do Prahy v autě s Karlem Černochem. Jeho řidič však neodhadl rychlost a na dálnici D1 u obce Popůvky narazil do dodávky.

Pohřeb Patrika Stoklasy 29. 10. 2004.

Pohřeb Patrika Stoklasy 29. 10. 2004.

Sám řidič, který nehodu zavinil, vyvázl bez zranění, Karel Černoch s otřesem mozku a zlomeninou nohy. Bylo to však nic proti tomu, co stála nehoda Patrika.

Toho v bezvědomí převezli do brněnské nemocnice, kde postoupil celou sérii operací, jeho stav se však stále zhoršoval. 23. října v 15:15 ho tedy odpojili od přístrojů.

Monika Absolonová na pohřbu Patrika Stoklasy.

Monika Absolonová na pohřbu Patrika Stoklasy.

Mrazivé je, že stejně jako u Holého, jeho život vyhasl 9 dní před jeho narozeninami. Jednou z písní, kterou před havárií na pódiu zpíval, byla ta z muzikálu Rebelové s názvem Dva roky jezdím bez nehod.

Fotogalerie
Ohodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 19:22 17. července 2017. Anketa je uzavřena.

 • Cože
  19
 • Super
  8
 • Trapas
  7
 • Tvl
  7
 • Haha
  5
 • Sladký
  4


Komentáře