Toto jsou 3 domácí tipy pro krásné zuby: Fungují však doopravdy?

Bělící zubní pasta často může být spíše cestou ke zkaženým než bílým zubům. | foto: reprofoto dailymail.co.uk

Různých svépomocných kosmetických rad koluje po internetu až až. Toto jsou tři nejznámější triky, které se doporučují, pokud chcete mít krásné a zdravé zuby. Fungují ale skutečně? Na to odpověděli zubní lékaři!

Momentálně je velice v módě používat místo zubní pasty různé alternativní pomůcky. Nejoblíbenější z nich si můžete prohlédnout níže spolu s komentářem zubních lékařů, zda jsou skutečně tak užitečné, jak se domníváte!1.Pasta s aktivním uhlím

Zdá se, že aktivní uhlí je momentálně velice v kurzu. Většinou se prodává jako prášek, který se po smíchání s vodou stane černým blátíčkem, kterým si poté vyčistíte zuby. Jenže funguje to doopravdy? Podle jeho zastánců skvěle likviduje bakterie, jenže zubní lékaři před ním spíše varují. Zrníčka uhlí jsou pro zuby prý příliš hrubá a mohla by tak poškodit zubní sklovinu...

Uhlí na čištění zubů ve skutečnosti není příliš vhodné!

Uhlí na čištění zubů ve skutečnosti není příliš vhodné!

2.Kokosový nebo jiný rostlinný olej

Podle himalájské přírodní medicíny ajurvédy je olej velmi vhodný pro čištění ústní dutiny. Proto jeho zastánci doporučují kloktat libovolný rostlinný olej alespoň 20 minut pro dosažení zázračného účinku. Pokud to vydržíte, aniž by se vám z oleje udělalo nevolno, údajně budete mít velmi krásné zuby. Co na to stomatolog? Vzhledem k tomu, že nejsou prokázány žádné vedlejší účinky, klidně to zkuste. Avšak přesvědčivé důkazy o tom, že to funguje, nemáme!

Olivový olej obsahuje vysoké množství mono-nenasycených mastných kyselin a...

3.Ovocné slupky

Funguje to jednoduše. Prostě si zuby pořádně vydrhnete právě oloupanou slupkou z ovoce. Většinou se doporučují banány, pomeranče či citróny. Může vás to také zachránit na cestách, pokud jste si kartáček na zuby zapomněli doma. Lékaři konstatují, že banánové slupky jsou neškodné, a proto si jimi zuby leštěte dle libosti. Na ty citrusové si naopak dejte pozor, jsou v nich kyseliny, a tudíž jsou celkem agresivní!

Čištění zubů slupkou z banánu? Proč ne.

Čištění zubů slupkou z banánu? Proč ne.

Fotogalerie

Komentáře