Zvrat v případu Terezy H.: Vykonstruované důkazy, má slíbené Vánoce v Česku

V pondělí se v Pákistánu uskutečnil další soud s Češkou Terezou Hlůškovou (22), která je tamními úřady obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu. Dívka šla k soudu opět zbytečně. Něco podstatného se ale přece jenom odehrálo a Tereza cítí opět o něco větší šanci na svobodu.

Podle serveru Blesk.cz měl soudce smést ze stolu nejnovější návrhy státního zástupce a poté uvedl, že důkazy byly vykonstruované.

Svým podpisem soudce také zamítl dalšího navrhovaného svědka a jednání se posouvá do finální fáze.

Jasno ale v případu stále není.

„Státní zástupce předložil se zlým úmyslem dodatkovou žalobu s vykonstruovanými důkazy proti obžalovaným osobám, které ani nemůžou být použity v takto pokročilém jednání,“ stojí prý v jednom ze soudních spisů.

Výše uvedený server také uvádí, že soudce Tereze slíbil, že ji čeká už pouze jedno nebo dvě jednání a dozví se svůj ortel.

Obhájce Terezy Hlůškové měl své klientce zase říci, že na Vánoce už bude dívka doma u své rodiny.

Touhu trávit Vánoce v České republice Tereza vyjádřila i našemu exkluzivnímu zpravodaji Arshadu Alimu.

„Chybí jí Česká republika, chybí jí rodina. Moc by si přála strávit Vánoce doma a nakupovat dárky,“ svěřil se nám pákistánský reportér.

Tereza Hlůšková je v Pákistánu už téměř jedenáct měsíců, 10. ledna ji na letišti v Láhauru zadrželi místní celníci, kteří u ní našli devět kilogramů heroinu. 

Původně se zdálo, že ji tvrdý trest nemine. Teď dívka cítí den ode dne větší šanci na původně naprosto nereálné osvobození.

Fotogalerie

Komentáře