Tereza v Pákistánu: Než začala pašovat heroin, pracovala u pásu. Co nám řekl její šéf?

O Češce Tereze H. z Uherského Hradiště, kterou zadrželi celníci v Pákistánu s devíti kilogramy heroinu, se toho už napsalo mnoha. Široká veřejnost o pohledné dívce například ví, že se živila jako prostitutka a poté se rozhodla vrhnout se na dráhu modelky. V zahraničí si svým tělem vydělávala peníze, o kterých se jí v minulosti nejspíše ani nezdálo. Tereza totiž ještě nedávno dřela ve fabrice. Proč zde po půl roce skončila?

Jako „normální člověk“ pracovala Tereza, která v současné době čeká v pákistánské vazbě na krutý ortel, ještě nedávno. Byla totiž zaměstnancem firmy Forschner.

„Pracovala u nás na hlavní pracovní poměr v roce 2016, vydržela tu ale asi jen půl roku,“ sdělil Expresu člověk z personálního oddělení firmy Forschner, který si na Terezu dobře pamatuje, ale odmítl být jmenován.

Leckoho by jistě překvapilo, jakou prací se v minulosti živila Tereza, která je v současné době v Pákistánu držená za pašování těžkých drog. 

„Dříve by se řeklo, že dělala u pásu. My ale pás nemáme, práce to byla ale podobná. Je to práce pro šikovné holky, které umí dělat rukama. Chlapů zde příliš nenajdete,“ prozradil dále muž z personálního oddělení firmy  Forschner.

Tereza v zaměstnání, kde se potkávala víceméně pouze se ženami, dlouho nevydržela. Proč ale skončila už po půl roce? 

„Docházku měla dobrou, měla i nějaké přesčasy. Jestli byla dobrá, nebo ne, to nemohu posoudit. To, že skončila po půl roce, asi něco znamená. Ale co si pamatuji, tak nejspíše chtěla odejít sama. A rozhodla se vydělávat peníze trochu jiným způsobem,“ odhaduje personalista.

Tereza měla dříve normální práci.

Tereza měla dříve normální práci.

To, že Tereza odešla sama, potvrzuje i zdroj, který dívku z Uherského Hradiště zná již odmala. „Nebavilo ji to. Chtěla zkusit něco nového, a tak se rozhodla pro práci v zahraničí,“ tvrdí zdroj.

Některé fotografie, které Tereza pořídila ve firmě Forschner a poté je sdílela na sociálních sítích, naznačují něco ale jiného, než to, že by ji práce nebavila. 

Během směny se usmívala jako sluníčko, a dokonce se s chutí fotila i v pracovním úboru s vizáží upracované dělnice.

Tereza v práci. Vypadala spokojeně. Opak byl ale prý pravdou.

Tereza v práci. Vypadala spokojeně. Opak byl ale prý pravdou.

Tereza, která ani nedokončila střední školu, se ale s obyčejnou prací ve fabrice nespokojila. Rozhodla se zkusit štěstí v cizině. Při pohledu na její současnou situaci je škoda, že dívka neměla trochu skromnější cíle a zaměstnání pro „normální lidi“ jí nestačilo.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:15 20. května 2018. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  138
 • Trapas
  92
 • Super
  57
 • Tvl
  40
 • Sladký
  33
 • Cože
  23
Komentáře