Praktiky gangů, do kterých spadla Tereza: Drogy pro ně pašují senioři i postižení

Tereza H., která je v současné dobře v pákistánské vazbě kvůli pašování heroinu, není podle Jakuba Frydrycha, ředitele Národní protidrogové centrály, žádná výjimka. Drogové gangy prý k pašování využívají i mnohem bizarnější kurýry, než je sexy blondýna z Uherského Hradiště.

Plukovník Jakub Frydrych, ředitel Národní protidrogové centrály, poskytl rozhovor pro server Blesk.cz. V něm mimo jiné vysvětlil, proč je podle něj zadržená Češka Tereza H. pouze bezcennou ztrátou.

„Zločinecká skupina nebo jednotlivec může vzít tunu kokainu a poslat ji v nějaké spedici do Evropy. Ale ve chvíli, kdy to policie zabaví, tak přijdou o tunu kokainu, o obrovské prostředky. Když ale vezmou tunu kokainu nebo heroinu a rozdělí ji po pěti nebo deseti kilech, a obrazně je hodí prostřednictvím kurýrů a dalších kanálů proti sítu, tak jim tak ¾ tuny projede. A ti zadržení, to je pro zločince započitatelná ztráta,“ říká v rozhovoru Frydrych.

Mimo to ředitel protidrogové centrály také popsal, jací lidé pracují jako takzvaní „kurýři“. 

„Kriminální skupiny si zejména pro kurýrní přepravu snaží vybírat nesmírně různorodé lidi. Zaregistrovali jsme tak například těžce nemocné lidi, seniory nebo i manželské páry s dětmi,“ vzpomíná šéf protidrogové centrály Frydrych.

V tomto případě si pákistánský gang vybral pohledné dívky z Evropy, kterým členové gangu nakukali, že se stanou bohatými modelkami. Jenže ony místo luxusních šatů převážely kufry s heroinem. 

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 22:46 23. května 2018. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  25
 • Trapas
  21
 • Super
  20
 • Sladký
  19
 • Tvl
  15
 • Cože
  10
Komentáře