Středa 30. listopadu 2022, svátek má Ondřej
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Černá kronika
 • Svět
 • Virál
 • Sport
 • Video
 • Telebrity
 • jít naiDNES.cz

  10 lovců, které by ochránci zvířat nejraději stáhli z kůže

  V našich vodách diskuzi o lovu zvěře rozdmýchala Michaela Fialová, která řekne cokoliv, aby obhájila svou zálibu. | foto: Oddee.com

  Zubař Walter Palmer zastřelil slavného lva Cecila - a zvrácenost lovu divé zvěře jako sportu je zase jednou na programu dne. Ono totiž nejde o jeden výjimečný případ. Podívejte se na 10 lovců, kteří v uplynulých letech přitopili pod kotel už tak dost žhavé - a ožehavé - diskuze.

  1. Walter Palmer a lev Cecil

  Příčina aktuální debaty o lovu divokých zvířat - zubař Walter Palmer zastřelil...

  Kauza, která aktuálně rozohnila společnost. Americký zubař Walter Palmer zastřelil Cecila, třináctiletou lví celebritu jednoho ze zimbabwských národních parků. Po trestu volají nejenom místní, ale i lidé z dalších koutů světa. Zubař se veřejnosti straní, zimbabwská policie ale zatkla majitele půdy, na níž byl Cecil zabit, a zjistila, že šlo o nelegální odstřel.

  2. Skupina lovců a posvátný albínský los

  Když lovci v Kanadě ulovili vzácného albínského losa, vzbouřili se hlavně...

  V roce 2013 trio lovců zabilo v lesích v Novém Skotsku velice vzácného albínského losa. Možná by si to pánové rozmysleli, kdyby se předtím trochu poučili o tradicích Mikmaků, původních obyvatel této oblasti Kanady. Pro ně jsou totiž zvířata - albíni posvátným ztělesněním duchů. Když vše vyšlo na povrch, lovci se omluvili a zvíře vrátili Mikmakům, aby mohl proběhnout řádný tradiční pohřební obřad.

  3. Čeští lovci a liščí rodina

  Fotka mrtvé lišky i s mláďátky obletěla internet. Tento úlovek má na svědomí...

  I v našich končinách se najdou tací, kteří loví pro zábavu a ještě se s tím milerádi pochlubí. Tahle fotka dost zamávala českým internetem. Je na ní zastřelená liščí máma a všechna její mláďata. Odehrálo se to v roce 2014 a mandle to nadzvihlo i britské charitě One World Wildlife, která odsoudila právě zveřejnění takto kruté fotografie.

  4. Královna lovu Rebecca Francis

  Rebecce Francis, nekorunované královně lovců, po zveřejnění této fotografie...

  Na první letmý pohled roztomilé, že? Člověk by si skoro myslel, že se jedná o nějakou idylickou pohádku o fešné ochránkyni zvířat, která žije v divoké přírodě a se zvířaty i spí. Opak je ale pravdou, na fotografii je Rebecca Francis, v Americe velmi známá lovkyně, která fotografie sebe a svých loveckých trofejí velmi ráda sdílí na své stránce, blogu i facebooku. Po zveřejnění této konkrétní fotky s žirafou jí začali chodit výhružné vzkazy. Komik Ricky Gervais o fotografii napsal: „Co strašného se vám v životě musí stát, abyte zabili tak nédherné zvíře, a pak si vedle jeho mrtvoly s úsměvem zapózovali?“

  5. Belgická modelka, která kvůli lovu přišla o práci

  Axelle Despiegelaere zaujala modelingovou agenturu během fotbalového...

  Axelle Despiegelaere je dívka z Belgie, která se proslavila fotografií z Mistrovství světa ve fotbale v roce 2014. Někdo ji tehdy vyfotil v davu fanoušků a kráska se zářivým úsměvem okouzlila dokonce i modelingové agentury. Netrvalo dlouho a 17 letá dívka podepsala smlouvu se známou kosmetickou značkou L’Oréal. Z té ale brzo na to sešlo. Axelle je totiž nadšenou lovkyní a tuto kratochvíli vehementně podporuje veřejně, třeba postováním takovýchto obrázků.

  6. Roztleskávačka se širokým úsměvem

  19 letá roztleskávačka pózuje u svých úlovků s obrovským úsměvem. Fakt...

  A další fešanda se zbraní v ruce, mrtvým vzácným zvířetem u nohou a především, úsměvem od ucha k uchu. Nemrazí vás z toho? Tentokrát jde o devatenáctiletou roztleskávačku Kendall Jones. Když sdílela na Facebooku obrázek, na němž pózuje se zastřelenou antilopou, s popiskem komentujícím lahodnost masa, spustila lavinu vzteku mezi ochránci zvířat. Za stažení fotek z internetu bojovaly hned dvě online petice, které dohromady podepsalo přes 180 tisíc lidí.

  7. Kanadská televizní moderátorka

  Melissa Bachman, americká televizní moderátorka, si u veřejnosti zavařila poté,...

  Minnesota je známá tím, že rodí poměrně drsné muže a ženy. Pochází odtud i Melissa Bachman, moderátorka televizní show a milovnice lovu. Na svých webovkách má celou rubriku věnovanou jen svým trofejím. Poté, co zveřejnila několik fotografií z výpravy v roce 2013, ochránci zvířat tak útočili na její Twitter, že ho musela zrušit.

  8. Ragbyový team z Nového Zélandu

  Na malý výlet si vyrazil novozelándský rugbyový tým. Jako suvenýr si přivezl...

  Kdo jsou ti hrdě pózující muži na fotografii se zastřelenou zebrou? To je skupinka hráčů ragby z Nového Zélandu. Ti si loni vyrazili do Afriky pro pár trofejí. Dohromady nalovili mnoho zvířat - a zveřejnili stejné množství fotografií. Odezvou byla velmi ostrá kritika.

  9. Rodinný výlet za lovem žraloků

  Hezká fotka z rodinného výletu na moře, že? Navíc, úlovek je přece žralok,...

  Ta veselá rodinka na fotce, to jsou jistí O’Donnellovi na výletě. Na výletě za lovem žraloků. No a co, napadá vás možná, žraloci jsou přece predátoři a některé druhy jdou i po lidech. A co když vám povíme, že těchhle predátorů zabijeme ročně 73 milionů? Díky tomuhle číslu jsou prakticky nejohroženějším druhem na planetě. Vzhledem k tomu, že žraloka na fotce rodina ulovila legálně, žádný postih ji nečeká, vyslaná zpráva je ale jasná: „Lovit žraloky je ok.“ Ne, to tedy není.

  10. Česká lovkyně Michaela Fialová

  V našich vodách diskuzi o lovu zvěře rozdmýchala Michaela Fialová, která řekne...

  Další ze šuplíků „sexy lovkyně“ je Česká rodačka Michaela Fialová. Možná jste o ní slyšeli, není to totiž tak dávno, co se o ni zajímala média. Pro Michaelu je lov skutečně sportem a jezdí lovit zvířata na speciální farmy. To znamená, že zaplatíte, doletíte do dané destinace, dostane najíst a střechu nad hlavou. Pak vás vyvezou do výběhu (který může mít rozlohu tisíce hektarů) a vy si můžete ulovit jednoho ze zde chovaných lvů, třeba. To je opravdu veliká zábava!

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 16:15 pondělí 30. listopadu 2015. Anketa je uzavřena.

  • Super
   0
  • Haha
   0
  • Cože
   0
  • Trapas
   0
  • Sladký
   0
  • Tvl
   0

  Mávala jsem rodičům z okna a bratr už mi stahoval kalhotky, líčí Dominika

  Premium Dominiku v dětství po tři roky zneužíval vlastní bratr. Trauma ovlivnilo velkou část jejího života. Zlom nastal po...

  Jím jednou denně a často mi stačí spát jen čtyři hodiny, říká kardiolog Neužil

  Premium Mluví rychle, a i když sedí, máte pocit, že je v neustálém pohybu. Jinak by nejspíš nemohl stihnout to, co dělá. Petr...

  Když rodinu rozloží ezoterika. Manželka jako by zemřela, líčí otec tří dcer

  Premium Pětačtyřicetiletý Karel má s Lucií tři dospívající dcery. Manželé jsou skoro dvacet let. Rodina ale funguje v nouzovém...

  Komentáře

  Právě čtete

    Mohlo by vás zajímat

    Vezmeme vás na titulní stranu
    Středa 30. listopadu 2022, svátek má Ondřej
    • schránka
    • Přihlásit Můj účet
    EXPRES

   • Zprávy
   • Celebrity
   • Jen pro muže
   • Sport
   • Video
   • Podcasty
   • Antiyoutuber
   • jít naiDNES.cz