Masakr v Las Vegas: „Střílel najisto. Možná to byl bývalý voják,“ míní generál Šedivý

Minimálně padesát mrtvých a více než dvě stě zraněných, to je hrůzostrašná statistika masakru, který má na svědomí čtyřiašedesátiletý Američan Stephen Paddock. Ten z dvaatřicátého patra hotelu Mandalay Bay pálil automatickou zbraní do davu lidí, kteří se zúčastnili závěrečného dne hudebního festivalu Route 91 Harvest. Běsnění muže, který se podle posledních informací sám zastřelil, pro Expres.cz okomentoval bývalý náčelník Generálního štábu Armády ČR Jiří Šedivý. Bylo to podle něj dílo profesionála?

Ke krveprolití v Las Vegas došlo v neděli večer (v pondělí ráno SELČ). Místní senior Stephen Paddock začal pálit automatickou zbraní do účastníků posledního dne festivalu Route 91 Harvest. Někteří si zpočátku mysleli, že se jedná o zábavní pyrotechniku.Místo ohňostroje ale začala všude možně padat bezvládná těla. Co stojí za běsněním čtyřiašedesátiletého muže, to se zatím neví. Podle místní policie Stephen Paddock byl vyzbrojený více než deseti zbraněmi, k žádné teroristické organizaci ale nepatřil

Lasvegaský masakr, který se rázem stal nejhorší masovou střelbou v novodobých dějinách USA, pro Expres.cz okomentoval bývalý náčelník Generálního štábu Armády ČR Jiří Šedivý.

Podle generála Šedivého Stephen Paddock moc dobře věděl, co dělá. „Šel na jisto, šel tam zabít co nejvíce lidí, to bezesporu,“ říká pro Expres Šedivý. 

Podle bývalého náčelníka Generálního štábu Armády ČR měl Paddock vskutku jednoduchý plán. „Nemyslím si, že by byl z takové vzdálenosti schopen mířit na jednotlivé lidi. Pálil do davu, do prostoru, kde byli lidé. Nestřílel na jednotlivce,“ odhaduje generál.

Jiří Šedivý má také představu, jakou zbraní Paddock pravděpodobně střílel. „Podle záznamů se jednalo o automatickou zbraň, musela to být delší hlaveň. Útočná puška, jestli byla z výbavy americké armády, to nedokážu odhadnout.“

Paddock byl možný bývalý voják

Věk Američana, který má na teror na svědomí, překvapil velké množství lidí. Podle Šedivého ale ročník narození Stephena Paddocka leccos naznačuje.

„Je možné, že sloužil v armádě, věkově to sedí. Pravděpodobně podléhal povinné vojenské službě, mohl mít za sebou kvalitní výcvik,“ zakončil povídání pro Expres.cz Šedivý.

I přestože policie zprvu pátrala po případných komplicích Stephena Paddocka, tak nyní je podle strážníků jisté, že čtyřiašedesátiletý muž vraždil sám. Do bavícího se davu vypálil stovky kulek. Paddock neměl záznam v trestním rejstříku a byl registrovaným lovcem, rybářem i pilotem. Jeho bratr o něm také prohlásil, že to byl jen obyčejný chlapík.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:09 30. ledna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Sladký
  10
 • Trapas
  7
 • Super
  6
 • Tvl
  6
 • Cože
  5
 • Haha
  4


Komentáře

Expres.cz