Masakr v Las Vegas: Místní senior zabil minimálně 50 lidí, na 200 jich zranil

Na hudebním festivalu Route 91 Harvest v Las Vegas v pondělí ráno zaútočil osamělý střelec. Podle policie se jednalo o místního občana, čtyřiašedesátiletého Stephena Paddocka. Střílet měl automatickou zbraní, stihl zabít minimálně 50 lidí a přes 200 jich zranil.

Střelba na festivalu Route 91 Harvest začala pravděpodobně v hotelu Mandalay Bay, který stojí nedaleko místa konání festivalu, a kromě areálu festivalu se rozšířila také do kasina. Útočník, čtyřiašedesátiletý Stephen Paddock, byl pravděpodobně sám a střílel z automatické zbraně. Mezi 50 mrtvými jsou minimálně dva policisté, 200 dalších lidí bylo zraněno. Na místě vypukla panika, lidé zděšeně pobíhali z místa na místo a zranění lidé leželi v krvi na zemi. Kromě toho dva lidé ve stejnou dobu napadli recepčního v hotelu, není však zřejmé, zda s útokem incident souvisel. 

Původně se mělo za to, že čtyřiašedesátiletého útočníka  zastřelila policejní hlídka, vyšlo však najevo, že si život vzal raději sám, než aby byl dopaden. Jeho motiv je zatím neznámý. V hotelu se však ubytoval již 28. září a v jeho pokoji bylo nalezeno kolem 10 zbraní, z nichž minimálně některé byly útočné pušky. Celá oblast byla z bezpečnostních důvodů uzavřena, a to včetně letiště. Událost policie prošetřuje a pátrá po případných komplicích útočníka. 

Stephen Paddock podle místního šerifa vypálil stovky výstřelů z jednoho z vyšších pater resortu. Podle NBC News Stephen Paddock neměl žádné vazby na teroristické organizace.

Stephen Paddock, muž, který střílel v Las Vegas.

Stephen Paddock, muž, který střílel v Las Vegas.

Policisté také pátrali po ženě asijského původu Marilou Danleyové (62), zaměstnané podle dostupných informací ve společnosti, která se zabývá dárcovstvím orgánů. Žena byla útočníkovou přítelkyní a původně se mělo za to, že byla v hotelu ubytovaná spolu s ním. Policie ji již dopadla, ale podle posledního vyjádření s činem Paddocka neměla nic společného a v danou dobu v Las Vegas vůbec nebyla. Paddock však měl v pokoji její doklady, což vyvolalo dojem, že byla s ním. Podle všeho však o plánech svého partnera vůbec nevěděla. 

Marilou podle všeho pracuje ve společnosti, která se zabývá dárcovstvím orgánů.

Marilou podle všeho pracuje ve společnosti, která se zabývá dárcovstvím orgánů.

Mladší bratr útočníka, který žije v Orlandu, uvedl pro místní web Fox 35 Orlando News, že událost velmi zasáhla celou rodinu. „Můj bratr byl úplně normální chlap a nikdy nebyl duševně nemocný. Muselo mu úplně přeskočit,“ uvedl. Na otázku, zda věděl, kam se jeho bratr chystá a proč, odpověděl: „Do Vegas prý jel na dovolenou, protože miloval hrací automaty.“

Bratr útočníka Stephena Paddocka uvedl, že nechápe, proč jeho bratr udělal, co udělal. Nikdy nebyl duševně nemocný a nechoval se prý nijak podivně.

Bratr útočníka Stephena Paddocka uvedl, že nechápe, proč jeho bratr udělal, co udělal. Nikdy nebyl duševně nemocný a nechoval se prý nijak podivně.

Fotogalerie
Ohodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 10:49 30. ledna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Cože
  14
 • Super
  9
 • Sladký
  9
 • Tvl
  7
 • Haha
  6
 • Trapas
  5


Komentáře

Expres.cz