Zabiju tě? Ta paní si to vymyslela! Tesco poslalo vlastní verzi napadené lektorky FAMU

Štěpánka Šimlová, vedoucí katedry na FAMU, si na Facebooku postěžovala, že ji po nákupu v pražském Tescu z neznámých důvodů napadla místní ochranka. Obchodní řetězec Expresu celou situaci okomentoval a nabízí jinou variantu příběhu, než Šimlová uvedla.

Štěpánka Šimlová, fotografka, výtvarnice a vyučující na pražské FAMU, se tento týden vypravila na nákup do obchodního řetězce Tesco na Národní třídě. Zde ji měla bezdůvodně napadnout ochranka, sprostě jí nadávat a zavolat na ni policii.Údajně k ženě přistoupil muž, který mluvil česky s cizím přízvukem. Šimlová mu prý nerozuměla, a jelikož pospíchala, tak slovům muže, kterého navíc zprvu považovala za žebráka, nevěnovala pozornost a pokračovala v cestě. Následně ji měli muži v uniformě strhnout na zem a slovně jí vyhrožovat. 

„Chlapík mě povalí na zem a záhy jsem obklopena čtyřmi muži, zřejmě členy ochranky Tesco, soudě podle uniforem bez uvedení jmen. Jeden, s vylámanými zuby vpředu, je schopen vydávat pokyny v lámané češtině: „Zlámu ti ruce, jestli se pohneš, zabiju tě.“ Potom se domlouvají mně nesrozumitelným jazykem. Sedím tedy na zemi a vyčkávám příjezdu Policie ČR,“ píše Štěpánka Šimlová ve svém vyjádření na Facebooku. 

Štěpánka Šimlová byla aktérkou incidentu s ochrankou Tesca a policií. Alespoň podle svých slov.

Štěpánka Šimlová byla aktérkou incidentu s ochrankou Tesca a policií. Alespoň podle svých slov.

Zcela jinou verzi příběhu poskytlo Tesco. Podle jejich mluvčího Václava Koukolíčka incident naopak vyvolala Šimlová, když při odchodu spustila signální alarm. Když ji muži v černém vyzvali, aby ukázala obsah tašek, chovala se údajně arogantně. Koukolíček uvedl, že jejich tvrzení dokazují záběry z kontrolních kamer.

„K celému incidentu máme k dispozici záznamy bezpečnostních kamer, ze kterých vyplývá, že se udála odlišně, než popisuje paní Štěpánka Šimlová, stojí v prohlášení.

Podle Tesca navíc člen ochranky na Šimlovou neútočil, pouze přivolal své kolegy, jelikož jednapadesátiletá výtvarnice odmítala spolupracovat. 

„Paní řekla, že jim nic ukazovat nebude a ani nikam nepůjde, ať zavolají policii. Policie byla následně přivolána. Paní si mezitím sedla na zem a i přes opakované žádosti a pokusy pracovníků ostrahy se odmítala postavit. V této pozici zůstala až do příjezdu policie. Policie po chvíli ženě nasadila pouta pro její agresivitu, kdy hlídku fyzicky napadala. Při prověřovaní incidentu zúčastnění pracovníci ostrahy vypověděli, že žena je kopala do nohou a slovně jim vyhrožovala, dále uvedli, že žádné výhrůžky směrem k paní nepadly.“

Sama Šimlová se kromě vyjádření na Facebooku k reakci Tesca nevyjádřila. Na dotaz Expresu odpověděla, že s námi nemůže mluvit, protože právě vyučuje.

Ochranka Tesca byla k paní Šimlové velmi hrubá. Obchodní řetězec ale tvrdí něco jiného.

Ochranka Tesca byla k paní Šimlové velmi hrubá. Obchodní řetězec ale tvrdí něco jiného.

Fotogalerie

Komentáře