Multikulti past sklapla! Muslimská aktivistka usvědčila Tesco ze lži

Jako velký přešlap se ukazuje předvánoční televizní reklama obchodního řetězce Tesco. Ten se rozhodl do scénáře začlenit i muslimskou rodinu slavící narození Ježíška v klasicky křesťansky dekorovaném svátečním interiéru. Svůj odpor k podobné multikulturní manipulaci společnosti nevyjádřili jen křesťané, ale také muslimové. Konkrétně Nafisa Bakkarová totiž nachytala pokrytecké tvůrce na švestkách.

Poněkud absurdní je scéna, kdy se tři ženy, podle šátků na hlavě evidentně muslimského vyznání, radostně objímají při oslavě jednoho z největších křesťanských svátků. Rozhodnutí pro něco takového vzešlo od tvůrců reklamy obchodního giganta, jenž se tím pustil na tenký led.Britské Tesco se k první vlně kritiky vyjádřilo s vysvětlením, že slavící muslimská rodina měla dopomoci reprezentovat multikulturní rozmanitost v celé její šíři. Také proto se v reklamě objevuje rovnou čtrnáct různých rodin. Muslimové sice uznávají Ježíše jako proroka, ovšem Vánoce ve stejném duchu jako my neslaví.

K tradičně adventním věncem vyzdobenému domu s islámskou oslavou Ježíška se ozvalo mnoho lidí na sociálních sítích, kteří postup Tesca považují za demagogii. Pointa celého spotu spočívá ve sloganu, že krocan je vhodný ke každé podobě Vánoc a v Tescu ho mají pro všechny.

To zaujalo aktivistku Nafisu Bakkarovou, a tak se rozhodla tvrzení obchodního řetězce ověřit. Zavolala do Tesca a zeptala se, zda je dostupná i krůta v kvalitě halal. Nafisina rodina, podobně jako většina muslimů, jí pouze halal jídlo. Operátor zákaznického servisu jí však sdělil, že takové krůty neprodávají a nebudou na tom nic měnit ani v období vánočních svátků. Se svým příběhem se svěřila serveru listu The Independent.

To potvrdil na Twitteru generální ředitelce společnosti Halal Gems Zohře Khakuové i mluvčí Tesca.

10.listopadu 2017 v 17:03, příspěvek archivován: 16.listopadu 2017 v 09:08

@zkhaku Hi Zohra, I am sorry to say that no we will not be selling Halal turkeys in store this year. Also are you referring to a Halal roasting joint or a Non Halal roasting joint? Thanks - Callum

Nafisa poukazuje na to, že Tesco rozhodně neprodává krůtu pro všechny. Vypadá to spíše na lživou reklamu, která se příliš nepovedla. Multikulturní krůta prostě neexistuje, i kdyby se manažeři z Tesca stavěli na hlavu.

Nafisa Bakkarová usvědčila Tesco z klamavé reklamy-

Nafisa Bakkarová usvědčila Tesco z klamavé reklamy-

Přesto Nafisa prozradila, že také u nich doma o Vánocích tráví rodiny čas pohromadě, jedí a sledují filmy v televizi, i když pro ně svátky nemají žádný náboženský význam.

Komentáře