Nepochopitelný zákrok v pražském Tescu: Vedoucí katedry FAMU napadla ochranka

Na naprosto děsivé chování ochranky si stěžuje fotografka a vyučující z pražské FAMU Štěpánka Šimlová. Při nákupu ji totiž z dosud neznámých důvodů napadla a předala policii, která se taktéž chovala poměrně nevybíravě. O co přesně v incidentu šlo?

Paní Štěpánka Šimlová je fotografka, výtvarnice a vyučující na pražské FAMU. Když se tento týden vypravila na běžný nákup do obchodního řetězce Tesco, čekal ji otřesný zážitek.

V momentě, kdy opouštěla pražskou prodejnu řetězce na Národní třídě, přistoupil k ní neznámý muž a česky s přízvukem, kterému nerozuměla, jí cosi říkal. Protože však pospíchala, nevěnovala mu příliš pozornosti a pokračovala v cestě. A právě v tu chvíli došlo k incidentu.

„Chlapík mě povalí na zem a záhy jsem obklopena čtyřmi muži, zřejmě členy ochranky Tesco, soudě podle uniforem bez uvedení jmen. Jeden, s vylámanými zuby vpředu, je schopen vydávat pokyny v lámané češtině: „Zlámu ti ruce, jestli se pohneš, zabiju tě.“ Potom se domlouvají mně nesrozumitelným jazykem. Sedím tedy na zemi a vyčkávám příjezdu Policie ČR,“ uvádí paní Šimlová ve svém vyjádření na Facebooku. 

Přivolaná policejní hlídka se však zachovala podstatně jinak, než by nejspíš kdokoli čekal. „Dva příslušníci Policie ČR tedy přijíždějí, policistka mi tyká a nazývá mě zlodějkou. To mě samozřejmě uráží, chtějí, abych šla zpět do obchodu, což nevidím jako nosné, nabízím jim tedy svůj sáček s nákupem s vysvětlením, že spěchám. Po dalších urážkách odmítám vstoupit do obchodu. Žádám tedy policisty o prokázání totožnosti a chci si zapsat jejich číslo, ale je zakryté vysílačkou. Pokusím se ji odhrnout a v tom okamžiku na mě policistka skáče a válí mě v kaluži,“ pokračuje Šimlová v popisu události, která s ní evidentně dost otřásla.

Poté policisté docentku Šimlovou naložili do auta a odvezli na služebnu, a to s pouty na rukou. V mokrém oblečení a stále spoutaná zde strávila tři hodiny, aniž by se dověděla, co přesně podle ochranky Tesca provedla. Bohužel se v příspěvku nedovídáme, s jakým vysvětlením byla paní Šimlová nakonec propuštěna, zmiňuje však, že hodlá podat stížnost na Ministerstvo vnitra.

Redakce Expres požádala obchodní řetězec Tesco stejně jako tiskový odbor Ministerstva vnitra o vyjádření, které přineseme později.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 14:12 21. března 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  69
 • Tvl
  49
 • Haha
  29
 • Cože
  25
 • Super
  19
 • Sladký
  11
Komentáře