jít naiDNES.cz

Přijdou čeští sportovci o rekordy? Šebrle a spol. zuří kvůli novému nařízení

Legendární český atlet Roman Šebrle. | foto: Herminapress

Tvrdě makali aby se navždy zapsali do historie sportu, teď se o své úspěchy bojí! České legendy atletiky v čele s Romanem Šebrlem čeká boj s Radou evropské atletické asociace. O co přesně se jedná?

Rady evropské atletické asociace (EAA) přišla se zajímavým plánem. Ten má upravit podmínky pro schválení evropských rekordů a pokud plán opravdu vstoupí v platnost, tak to bude znamenat pořádný průšvih pro mnoho českých sportovců!

A jak že ta zvláštní novinka vypadá? Rekordman je podle EAA povinen během dvanácti měsíců před rekordem podstoupit několik dopingových testů. Navíc nikdy během kariéry nesmí být přistižen při dopingu a jeho vzorek po rekordním výkonu musí být zachován deset let! Asociace tak chce bojovat proti atletům, kteří špiní tento krásný sport zakázanými látky.

Oči by zbyly jen pro pláč například takovým borcům jako jsou Jan Železný, nebo Roman Šebrle. Oba dva by přišli o evropské rekordy, kterými se dodnes pyšní. Jak se na to legendy českého sportu tváří?

„Je asi jasné, jaký na to mám názor. Kdyby vám chtěl někdo sebrat rekord, asi nebudete šťastný,“ řekl pro iSport.cz světový rekordman v hodu oštěpem Jan Železný.

„Vzorky nebyly uchovávané deset let. Já si pamatuju, že jsem podepisoval, že vzorky mohli zkoumat. Mohli si je nechat třeba dvě stě let,“ zakončil fenomenální borec, který během kariéry překonal světový rekord celkem pětkrát!

Šebrle: A asijské rekordy platit budou?

A jak se na šílenou novelu dívá další skvělý exsportovec Roman Šebrl?

„Jsem razantně proti. Proč bych měl přijít o evropský rekord? A asijské rekordy budou platit? Světové budou platit? Americké budou platit? Je to guláš, absolutní nesmysl!“

Svůj názor vyjádřil Šebrle také na Facebooku, kde tento bývalý šampion ironicky vybízí asociaci k anulování všeho. Poté ale legendární desetibojař zvážní: „Budu žádat ve spolupráci s ČOV a Českým atletickým svazem rázný protest proti tomuto nesmyslu.“

Tak jak to nakonec dopadne? Přijdou drahokamy českého sportu o své rekordy?

FotogalerieOhodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:28 31. srpna 2017. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  15
 • Cože
  14
 • Trapas
  14
 • Super
  11
 • Tvl
  11
 • Sladký
  7
Komentáře

Mohlo by vás zajímat