Sobota 18. května 2024, svátek má Nataša
 • Premium

  Získejte všechny články mimořádně
  jen za 49 Kč/3 měsíce

 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Luxusní hotel v centru Prahy a další nemovitosti! Legendární Šmicer po kariéře chytře investoval

  Vladimír Šmicer chytře investoval. | foto: Tilen Vajt/Pavel Dvořák

  Někteří fotbalisté během kariéry utrácí více, než vydělají a poté, co pověsí kopačky na hřebík, mají často problém se uživit. Úplně jiný příběh je bývalý reprezentant Vladimír Šmicer, který když se rozdávala finanční gramotnost, tak si nejspíše přišel hned pro dvojitou dávku. Velký milovník golfu, který je legendou pražské Slavie, totiž po konci hráčské kariéry začal chytře investovat. Poté, co koupil tři hotely v Mariánských lázních, si koupil ještě luxusní hotel v centru Prahy, kde nedávno ubytoval hvězdného MMA zápasníka!

  Vladimír Šmicer se tím nijak zvlášť nechlubí, ale co se finanční gramotnosti týče, patří mezi českými fotbalisty jednoznačně ke světlým výjimkám.

  Na nedávné akci, kdy byly slavnostně představeny české dresy, se redaktorovi Expresu svěřil, jak pařil v centru Prahy s UFC bojovníkem Paddy Pimbletem. Během rozhovoru zmínil, že bijec strávil noc v jeho hotelu v Tančícím domě.

  „Říkal jsem mu, že pokud někdy pojede do Prahy, tak mám hotel v Tančícím domě a ať mi zavolá, že u mě může bydlet. Přijel s Liverpoolem do Prahy a ptal se, jestli u mě nemůže spát, tak jsem mu řekl, že jo a u té příležitosti jsem se zeptal, jestli nechce na pivo do centra,“ řekl Expresu Vladimír Šmicer, který si podle svých slov tah po hlavním městě s Pimblettem a dalšími účastníky mejdanu prý velmi užil.

  Šmicer otevřel luxusní čtyřhvězdičkový hotel v Tančícím domě v roce 2016. Z většiny pokojů, které zabírají dvě patra domu, je výhled na Pražský hrad.

  „Máme od majitele budovy smlouvu na deset let. Pokud se přibližně za dva roky ukáže, že vybudovat v Tančícím domě hotel byl dobrý nápad, budeme uvažovat o jeho rozšíření,“ řekl tehdy Šmicer.

  Zatímco v Mariánských Lázních Šmicer tři hotely přímo vlastní a pronajímá je hotelovým provozovatelům, hotel v Tančícím domě spolu s dalšími čtyřmi společníky spravuje. Mezi nimi je například Josef Slanař podnikající v účetnictví, nebo vydavatel golfového časopisu Golf Punk Bohumil Kabeláč.

  „My spolu hrajeme golf už osm let. V Praze jsme jezdili kolem Tančícího domu a viděli jsme, že jsou v něm kanceláře k pronájmu. Nápad pak vznikl během jednoho z víkendů, kdy hrajeme jenom golf,“ popsal pro E15.cz Šmicer, který si první hotel koupil ještě v době, kdy válel v Anglickém Liverpoolu.

  Tomáš Řepka a Vladimír Šmicer

  Repre kouč Hašek investoval v Dubaji

  Co se týče financí a investic, podobně schopný jako Šmicer, je současný reprezentační kouč Ivan Hašek. Jeho velký kamarád Ladislav Vízek se Expresu před časem svěřil, že bývalý hráč Sparty investoval do několika nemovitostí v Dubaji.

  „On je opravdu hodně šikovný. Je to vlastně realitní magnát, má svou kancelář a několik bytů v Dubaji. Když jsem se tam ženil, jako svatební dar mi půjčil na týden jeden ze svých bytů. Bydleli jsme tam s manželkou gratis,“ svěřil se nám Vízek, který se dodnes s Haškem pravidelně stýká.

  Hašek se netají tím, že tráví v Dubaji hodně času. Za realitního magnáta, jak ho Vízek vykreslil, se však nepovažuje. „Nejsem realitní magnát. On Láďa (Vízek) hodně mluví, ale tohle určitě není pravda, tohle se mu nepovedlo,“ smál se Hašek, který si život v Dubaji nemůže vynachválit.

  „Trávím tam hodně času, hlavně v zimě. Většinou jsem tam pracovně. Dělal jsem tam a mám tam ještě nějakou práci, jsem pořád zainteresovaný ve fotbale. Ta země mi učarovala tím, že je tam bezpečno a krásné počasí každý den,“ uvedl před časem v rozhovoru pro Expres.cz Ivan Hašek.

  Fotogalerie