V Anglii by Limberský dostal STOP: Důkazem i kokainová oslava

Robbie Fowler a jeho kokainová oslava. | foto: Expres.cz

Disciplinárka ho trestat nebude – prý na to nejsou fotbalové paragrafy. Za aroganci při oslavě gólu v Příbrami, čtyři dny po nehodě v opilosti, nedostane David Limberský distanc ani pokutu. V Anglii by dopadl úplně jinak...
David Limberský slaví gól proti Příbrami.

David Limberský slaví gól proti Příbrami.

Disciplinárka ani o Limberském nezačala jednat. „Komise se podnětem zabývala a dospěla k závěru, že takovéto jednání nelze podřadit pod žádný disciplinární přečin, pro který může disciplinární komise zahájit sama disciplinární řízení,“ uvedl v tiskovém prohlášení předseda disciplinárky Richard Baček.

Limberský několik desítek hodin po nehodě, kdy měl pod kůží skoro dvě promile, slavil gól imaginárním točením volantu. V prach se tak proměnilo jeho pokání, jež mělo být omluvou za bouračku. V Česku však za oslavu potrestán nebude, v cizině by to bylo jinak.

Důkazy?

Fowlerova lajna

Slavný liverpoolský střelec – ale také rabiát - Robbie Fowler se v roce 1999 postavil spekulacím, že užívá kokain. Po gólu v městském derby si klekl k brankové čáře a předvedl, že šňupe. Za tuto „oslavu“ gólu dostal šestizápasový distanc.

Gazzova píšťalka

Paul Gascoigne v dresu Glasgow Rangers rozjel náboženské vášně.

Paul Gascoigne v dresu Glasgow Rangers rozjel náboženské vášně.


Paul Gascoigne nemůže v tomto výčtu chybět. Geniální fotbalový alkoholik i průšvihář se předvedl ve velkém derby v Glasgowě, když působil v místních Rangers. A zahrál na hodně drsnou strunu, pustil se do náboženské symboliky, což je při zápasech těchto arcirivalů nebezpečné.

Příznivci Celtiku jsou katolíci, fanoušci Rangers protestanti. A Gazza po brance před katolickými fanoušky soupeře předstíral hru na oranžskou flétnu, což je symbol protestantského odboje, který se stal vzorem pro jednotky Irské republikánské armády.

Gascoigne musel za svůj výstup zaplatit pokutu 60 tisíc liber.

Anelkovo gesto

Nicolas Anelka a jeho oslava ve stylu anisemitů.

Nicolas Anelka a jeho oslava ve stylu anisemitů.

Také on patří mezi kontroverzní hráče. Francouz Nicolas Anelka to demonstroval i v době, kdy kopal anglickou ligu za West Bromwich Albion. V prosinci 2013 po zásahu do sítě West Hamu slavil takzvaným Quenelle, což je zejména ve Francii známo jako obrácený nacistický pozdrav, který vymyslel místní antisemitský komik Dieudonné M’bala M’bala.

„Nejsem rasista,“ dušoval se poté. Přestože Anelku disciplinární komise nakonec neobvinila z antisemitismu, dostal stopku na pět zápasů a pokutu 80 tisíc liber.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 8:15 17. ledna 2016. Anketa je uzavřena.

 • Super
  8
 • Haha
  7
 • Trapas
  7
 • Tvl
  7
 • Cože
  6
 • Sladký
  6
Komentáře