jít naiDNES.cz

Plekanec zvolil Brno a fandové Kladna šílí: Zradil jsi nás kvůli Šafářové a prachům!

Kladenský rodák Tomáš Plekanec (36) s Kladnem loni vybojoval postup do extraligy. Spousta fanoušků po skvělé sezoně věřila, že bývalý reprezentační kapitán v kádru zůstane. „Pleky“ se ale rozhodl pro Kometu Brno, kde loni odehrál už několik zápasů. Příznivci Kladna tento krok vůbec nechápou. Někteří Plekance dokonce podezřívají z toho, že za něj přestup domlouvala Šafářová!

Hokejista Tomáš Plekanec na svém Facebooku uvedl, že ho na angažmá v brněnské Kometě nejvíce láká šance bojovat o extraligový titul. 

„Kladnu přeju hodně štěstí a aby se pevně usadilo v extralize. Teď chci bojovat o titul s Kometou a těším se na svoji roli v tomto ambiciózním týmu, který mě loni skvěle přijal,“ uvedl útočník, který v Brně podepsal roční kontrakt.

Plekancovo rozhodnutí rozčílilo mnoho kladenských fanoušků. Někteří jeho přestup opravdu těžce koušou a bývalému reprezentantovi nepřejí nic hezkého.

„Asi největší zrada v historii Kladna. Gratuluji, snad neuděláte ani play-off,“ vzkazuje Plekancovi fanoušek Dominik. „Zklamal jsi kladenského fanouška, a to dost,“ přidává se zase Filip.

Někteří jeho přestup vidí jako největší zradu v historii Kladna.

Objevili se i tací, kteří Plekance podezřívají z toho, že mu přestup do Brna domlouvala jeho těhotná přítelkyně a bývalá tenistka Lucie Šafářová. Ta pochází z Brna a ví se o ní, že je velkou fanynkou hokejové Komety.

Jiní zase spekulují o tom, že Plekanec se upsal Brnu, protože od Komety dostal po finanční stránce výrazně lepší nabídku než od mateřského Kladna.

„Kladno po nějaké době zase v extralize, bude to vzrušující sezona a – upřímně – Pleky u toho klidně mohl být. Zajištěný je, jedná se o jeho mateřský klub a možná to někteří vidíte jinak, ale já to Brno zkrátka nechápu,“ kroutí hlavou Lukáš, který jako jeden z mála rozzuřených fandů zůstal v klidu.

Někteří Plekance podezřívají, že za něj přestup domlouvala jeho těhotná...

Pravda je, že z osobního hlediska je angažmá v Brně pro Plekance mnohem méně výhodné, než kdyby zůstal v rodném Kladně a měl by to blíže do Prahy, kde si s partnerkou Lucií Šafářovou nedávno pořídil luxusní byt.

Na druhou stranu je to ale stále profesionální sportovec a jeho kariéra se pomalu, ale jistě blíží ke konci. 

Předtím než definitivně skončí s hokejem, by jistě rád ještě něco vyhrál a také zabezpečil rodinu. Navíc není tajemstvím, že v Kometě, která je v současnosti jedním z nejlepších týmů extraligy, si Plekanec vydělá výrazně více než u nováčka z Kladna. A o mistrovských ambicích se ani nemusíme bavit...

Fotogalerie

Premium

Náš kluk umí. Otec talentu Hložka o plánech i batůžku za padesát tisíc

Minulý týden ho v tramvaji načapal revizor: „Lístek, prosím.“ Adam Hložek, sedmnáctiletá fotbalová raketa, zčervenal....

Premium

Vzestupy a pády Mika Tysona. Dokument zdarma o tom, co ho poslalo až na samé dno

Dokument o životě jednoho z nejslavnějších boxerů na světě, Mika Tysona, si odbyl svou premiéru na prestižním filmovém...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat