jít naiDNES.cz

Zpověď fotbalisty Fabiána: Alkohol mě dostal do Bohnic, bylo to drsné!

Tomáš Fabián popsal temné období svého života. | foto: Profimedia.cz

Český fotbalista Tomáš Fabián (29) měl velmi slibně rozjetou kariéru. Byl členem mládežnických reprezentačních výběrů a v devatenácti letech se dostal na soupisku ligového áčka Mladé Boleslavi. Pak ale přišly zdravotní patálie a také období temna, o němž mladý obránce po dlouhých letech promluvil.

Před lety Fabián absolvoval operaci kyčle. Tehdy se dozvěděl, že už se nemusí nikdy vrátit k fotbalu. Poté přišlo druhé vážné zranění, tentokrát šlo o úraz kolene.

„Podruhé jsem byl zralý na invalidní důchod. Museli mi dvakrát na každém koleni operovat meniskus, do toho plastiku vazů v kotníku a depresi jsem utápěl v kasinu. Tam mi bylo dobře,“ svěřil se Fabián v rozhovoru pro Magazín MF Dnes.

Do kasina Fabián chodil nejprve na poker, později se mu zalíbila i ruleta. Díky kartám si fotbalista vydělal zhruba půl milionu korun, ty ale pak prohrál na automatech a právě v ruletě.

„Zatímco při ruletě a na automatech vás kasino vždycky obere, poker ovlivnit můžete. Myšlením, fintami, intuicí,“ vzpomíná Fabián.

Tomáš Fabián popsal temné období svého života.

Tomáš Fabián popsal temné období svého života.

V kasinech Fabián také rád popíjel. Zašlo to tak daleko, že vycítil, že je na alkoholu již závislý, a rozhodl se vyhledat odbornou pomoc.

„V Bohnicích mě po úvodním pohovoru zaškatulkovali mezi alkoholiky. Jejich jednání bylo nekompromisní. Ještě teď z toho mám husí kůži. Jednali se mnou jako s jinými závislými. Žádné speciální zacházení – jsi troska, tak poslouchej! Jak jste jednou závislý, existuje jediná cesta k návratu. Je drsná,“ říká Fabián, který nedávno oslavil už rok bez alkoholu. 

Období temna ho nejspíše stálo nejenom slibně se rozvíjející kariéru, ale také manželství.

Tomáš Fabián nastupoval za české reprezentační výběry U18, U19, U20 a U21´.

Tomáš Fabián nastupoval za české reprezentační výběry U18, U19, U20 a U21.

V současné době hraje Fabián třetí ligu za Zápy a žije nový život s přítelkyní. Rád by se jednou vrátil do první ligy, kde nastupoval v dresu Mladé Boleslavi.

„Za chybu jsem zaplatil. I když se s manželkou rozvádíme, pořád bydlíme kousek od sebe a o děti se staráme na střídačku,“ říká Fabián.

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat