jít naiDNES.cz

Na Spartu míří Ščasný, kterého vyhnali ultras. Bude šéfovat Italovi?

Fotbalová Sparta nejspíše velice brzy oznámí další změnu, která se dá označit za naprosto nepochopitelnou. Na Letnou se totiž údajně vrací trenér Zdeněk Ščasný, kterého před patnácti měsíci po prohraném derby se Slavií vyhnali rozzuření ultras pražského klubu. Zkušený trenér ale prý nemíří na lavičku, měl by se stát nadřízeným Andrey Stramaccioniho, nejkritizovanějšího trenéra HET ligy.

Zdeněk Ščasný na Letné skončil poté, co jeho mančaft padl s nenáviděnou Slavií na vlastním stadionu 0:2. Naštvaní fanoušci Sparty byli tehdy vzteky bez sebe, dokonce vtrhli na hrací plochu.

„Ščasný ven,“ ozývalo se tehdy na Letné. Zkušený lodivod již v pozápasovém rozhovoru vypadal smířeně s tím, že ve funkci hlavního kouče Sparty nejspíše dlouho nebude. A měl pravdu. Zoufalý výkon v derby, kterým se prezentovali jeho svěřenci, se mu stal osudným a Ščasný byl odvolán.

Od té doby se na Spartě doslova točili trenéři. Nejprve dostal šanci mladičký David Holoubek, který měl původně být pouze záskok. Neměl totiž licenci. Tak se na Letné vymyslelo, že oficiálně Spartu povede Tomáš Požár, tehdejší sportovní ředitel. 

Hlavní slovo při stavbě sestavy měl mít ale Holoubek. Tandemu se nedařilo, a tak velice rychle na lavičku usedl matador Petr Rada, který vydržel pouze do konce minulé sezony.

Trenér Petr Rada je omylem na lavičce Sparty.

Trenér Petr Rada vedl chvíli pražskou Spartu. Pak se musel také pakovat.

V létě na Spartu zase zamířil italský elegán Andrea Stramaccioni, který dostal na české poměry doslova pohádkový plat a vzal si s sebou také několik luxusních posil z ciziny. 

Ani jemu ale na Letné zatím pšenka nekvete. Sparta se prezentuje nelíbivým fotbalem a v současné době jí patří až pátá příčka.

Andrea Stramaccioni, současný šéf sparťanské lavičky.

Andrea Stramaccioni, současný šéf sparťanské lavičky.

Vedení nejúspěšnějšího českého klubu se tak rozhodlo pro razantní změnu. Na Letnou se podle informací serveru iSport.cz vrací Zdeněk Ščasný, muž, kterého doslova vyhnali sparťanští fanoušci.

Úplně do stejné vody ale nejspíše nevkročí. Tentokrát by na Spartě neměl působit jako hlavní trenér, Ščasný míří mnohem výš! 

Zdeněk Ščasný, vrátí se doopravdy zpět na místo činu?

Zdeněk Ščasný, vrátí se doopravdy zpět na místo činu?

Již od zimy se má stát sportovním ředitelem, tedy nadřízeným italského kouče Stramaccioniho, jehož odchod si po zpackaném podzimu přeje snad každý sparťanský fanoušek.

Ščasný tak vyplní mezeru, která na Spartě vznikla po nedávném odchodu již zmíněného Požára.

Je vskutku zvláštní, že spasitelem Sparty se má stát muž, kterého ještě nedávno většina sparťanů nemohla ani cítit. Časy se holt mění...

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 5:00 13. dubna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  7
 • Haha
  5
 • Super
  4
 • Cože
  4
 • Sladký
  4
 • Tvl
  4
Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Špičkový výrobek i po letech funguje. Kvůli hloupé chybě je však k ničemu

Snoubení spotřební elektroniky a počítačů provázely porodní bolesti, které jsou z dnešního pohledu absurdní a...

Komentáře