Komedie na Spartě: Drahého Itala vyrazili, ještě dražšího Chorvata opět lákají

1. června 2018
Ve fotbalové Spartě aby se čert vyznal! Nejslavnější český klub v létě s velkou pompou představil štědře placeného italského kouče Andreu Stramaccioniho. Ten se po devíti měsících pakoval pryč s ostudou. Jeho místo zaujal Pavel Hapal, který Spartu dotáhl k pátému místu, což je vzhledem k tomu, že letenský celek disponuje jednoznačně největším rozpočtem v lize, obrovské zklamání a podle mnohých sparťanů i ostuda. Hapal už tak vymýšlí plány na novou sezonu. Bude však i v příštím ročníku trenérem Sparty? Je možné, že ne. Objevily se totiž informace, podle kterých Sparta opět jedná s renomovaným chorvatským trenérem Slavenem Biličem.

Sparta Biliče lákala už koncem loňského roku. Práci bývalého kouče chorvatské reprezentace, který je v současné době bez angažmá, obdivuje sparťanský boss Daniel Křetínský, který si údajně Biliče coby kouče svého týmu přímo vysnil.

V listopadu, kdy se o angažmá Biliče na Spartě živě spekulovalo, se ale na Letné rozhodli dát ještě šanci italskému kouči Stramaccionimu. Ten zde ale vydržel pouze do března. Tehdy sparťanskému vedení s rodákem z Říma definitivně došly nervy. Tým převzal Pavel Hapal a Sparta se opět vydala na českou cestu, která je zaprvé levnější a zadruhé méně riskantní. Teď to ale vypadá, že z české cesty letenský klub brzy odbočí. A to celkem prudce!

O tom, že Sparta obnovila svůj zájem o svérázného kouče Biliče, který vedl například anglický West Ham United, informuje chorvatský web Tportal.hr

V článku se píše, že Daniel Křetínský vyslal do Chorvatska zástupce svého klubu, který má za cíl Biliče přesvědčit k podpisu smlouvy. 

Na Spartě by se Bilič potkal se svým krajanem Mariem Galinovičem, který na Letné působí jako trenér gólmanů a podle výše uvedeného webu by byl moc rád, kdyby s Biličem, který ho kdysi vedl v reprezentaci, opět spolupracoval.

Slaven Bilič je velmi emotivní trenér

Slaven Bilič v době, kdy koučoval londýnský West Ham United.

Slaven Bilič by Spartu vyšel ale ještě mnohem dráž než italský břídil Andrea Stramaccioni.

Stramaccioni na Letné pobíral zhruba 40 milionů ročně, Bilič v londýnském West Hamu dostával více než dvakrát tolik. 

To, že by Sparta uvažovala o novém trenérovi, ale popřel klubový mluvčí klubu z Letné Ondřej Kasík. „Pavel Hapal bude u týmu nadále pokračovat,“ sdělil Kasík webu Seznam Zprávy.

Téma Biličova příchodu na Letnou se ale hojně probírá i na sociálních sítích. Pro většinu fotbalových nadšenců to na první pohled působí jako utopie. Vždyť trenér Pavel Hapal je na lavičce teprve chvíli a teď bude mít teprve možnost si konečně přivést své vytipované posily a během letní přípravy zformovat kádr tak, aby s ním dosáhl lepších výsledků.

Trenér Pavel Hapal měl pozvednout Spartu. Nepodařilo se mu to.

Trenér Pavel Hapal měl pozvednout Spartu. Nepodařilo se mu to.

Na druhou stranu Hapalův konec na Letné si přejí i někteří sparťanští fanoušci. Podle nich totiž tým pod jeho vedením nezaznamenal jak výsledkový, tak herní progres a Hapal prý není trenérem pro velkoklub, jako je Sparta.

A navíc. Hapalovým příchodem Sparta jako by vzdala své snažení o odvážnou ideu zvanou internacionalizace klubu, která se fandům zpočátku moc líbila. 

Klubové vedení mocně toužilo po zahraničním kouči, který má jméno, zkušenosti a hlavně ukočíruje tým plný hvězd. Bude jím skutečně někdy v budoucnu Bilič? Jasněji bude možná už do konce tohoto týdne.

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 17:28 29. září 2018. Anketa je uzavřena.

  • 14
  • 11
  • 10
  • 10
  • 9
  • 8
Komentáře