Chystá se bouře na Letné? Ve hře je příchod chorvatského trenéra Biliče

Když v létě Sparta přivedla spoustu drahých zahraničních posil včetně trenéra, slibovali si na Letné určitě lepší výsledky. Už nyní je téměř jisté, že ani letos Sparta žádnou trofej nezíská. Není tedy divu, že se v zimní pauze očekává v kabině průvan.

Informace o možném angažování hvězdného chorvatského trenéra do Sparty prosákly na veřejnost tento týden. Zákulisní zprávy hovoří o tom, že by se v Praze měl příští týden objevit Biličův agent a jednat s majitelem Sparty Danielem Křetínským.Reakce Sparty? Nic nepotvrzuje, nic nepopírá. „My jsme po vyřazení v MOL Cupu s Baníkem Ostrava řekli, že celý tým bude pod drobnohledem až do závěru podzimní části sezóny, a to platí,“ vysvětluje situaci tiskový mluvčí Sparty Ondřej Kasík.

Dosavadním trenérem Sparty je italský kouč Andrea Stramaccioni, kterého Sparta přivedla v létě. Hlavní cíl sezony, což byl zisk mistrovského titulu, však Stramaccioni téměř jistě nesplní. Sparta je v lize až pátá, na vedoucí Plzeň ztrácí hrozivých 17 bodů a vypadla už jak z Evropské ligy, tak z domácího poháru. Spekuluje se o tom, že by se Stramaccioni mohl v zimě přesunout do pozice sportovního řiditele. 

Kdo je Slaven Bilič ?

O příchodu někdejšího kouče chorvatské reprezentace se začalo hovořit tento týden. Bývalý skvělý obránce začínal svou trenérskou kariéru v rodném Hajduku Split. Má za sebou například angažmá v ruském Lokomotivu Moskva či Besiktasi Istanbul. Naposledy působil v Premier League jako manager londýnského West Ham United. Pro neuspokojivé výsledky byl začátkem listopadu z funkce odvolán.

Jeho trenérskou práci prý Daniel Křetínský dlouhodobě sleduje a velmi obdivuje. Kdyby však chtěl slavného Chorvata na Letnou skutečně přivést, musel by si připravit pořádný balík peněz. Podle britských médií bral Bilič ve West Hamu ročně v přepočtu kolem 90 milionů korun. Nynější trenér Sparty Andrea Stramaccioni si ročně přijde na zhruba 40 milionů a je nejlépe placeným trenérem v HET lize.

Jestli se Bilič na Letné skutečně objeví, je ve hvězdách. Původně vystudovaný právník a úspěšný fotbalový trenér totiž nemá o nabídky nouze. Pokud by ale v zimě do Sparty opravdu zamířil, objevilo by se v české lize asi nejslavnější trenérské jméno v její historii.

Fotogalerie

Komentáře