jít naiDNES.cz

Tohle je klub intelektuálů? Ne, Slavia má nejhorší chuligány v lize

Dva zápasy, dvakrát problém. Fanoušci Slavie v této sezoně řádili při ligových duelech v Brně i v Jihlavě. | foto: iDNES.cz

Kdo má nejhorší fanoušky v českém fotbale? Tahle otázka už nemá klasickou odpověď posledních let. Ani Sparta, ani Baník. Toto označení se “zaslouží” příznivci Slavie. Kam šlápnou, tam jsou problémy.

Má pověst klubu intelektuálů, sama ji živí. Slavia by ráda byla českou fotbalovou aristokracií.

„Jsem rád, že je Slavia taková, jaká je. Že to není vládní klub, že je to klub dobrých lidí-intelektuálů, což je vidět i podle našeho kotle, který je vynikající,” vyznal se například v roce 2012, kdy klub slavil sto dvacáté výročí založení, někdejší skvělý hráč Jan Andrejkovič v rozhovoru pro web slavia.cz.

Jenže tahle legenda, jež odkopala v mužstvu sedmnáct let, teď musí koukat. Ten “vynikající” kotel má při výjezdech na zápasy možná nejhorší pověst, gloriolu nezvladatelných chuligánů.

Slávističtí ultras potvrdili špatnou pověst i v Jihlavě.

Slávističtí ultras potvrdili špatnou pověst i v Jihlavě.

V nové sezoně slávisté řádí všude, kde se ukážou. Kam se na ně hrabou ultras Sparty či Baníku, historicky nejhorší fotbaloví hooligans v Česku...

Slávisté se “předvedli” během léta už několikrát.

Poprvé to bylo v Tallinu, kde hrál tým předkolo Evropské ligy. Klid nebyl ani při domácí odvetě. Proto klub zaplatí Evropské asociaci dvě pokuty - za estonský výjezd 150 tisíc korun, za domácí utkání dvojnásobek.

Na české scéně se ukázali jako bezmozci v Brně, tam je nezastavil ani fakt, že se zápas kvůli průtrži mračen neodehrál. Rozmlátili, co jim přišlo pod ruku, především sociální zařízení na stadionu. Klub za jejich chování nakonec dostal pokutu sto tisíc korun od disciplinární komise fotbalové asociace.

“Utržená umyvadla, rozmlácené pisoáry, prokopnuté a vytržené dveře a poničené vypínače jsou vandalismem, který komise jednoznačně odsuzuje,” vysvětlil v prohlášení předseda Richard Baček důvod trestu.

Postih nezabral, přišel totiž další zápas, tentokrát v Jihlavě. I sem se slávisté vypravili ve stylu plážové party (s nafukovacími kruhy, rukávky, pistolkami na vodu..), jenže se rozhodně nechovali jako klidní turisté.

„Znovu se ukázalo, že sektor není úplně ideální. Že by to chtělo důstojnější prostředí pro hostující fanoušky,“ řekl pro iDnes ředitel jihlavského klubu Zdeněk Tulis. „Přesto si myslíme, že tam slávisté dělali věci, které se dělat nemají. Na hřiště nepronikli. Ale pálili a ničili naše vybavení. Škodu budeme znát až po bezpečnostní poradě. Až budeme přesně vědět, kolik je tam poničených sedaček a jestli je zničené ještě něco jiného. Jedna sedačka stojí cirka 500 korun, včetně montáže a dalších věcí přijde na 750 korun.“

Nějaká omluva? Nic takového nečekejte. Slávisté si ještě na facebooku Tribuna Sever, kde se sdružují, postěžovali na policii.

“Policejní buzerace pokračuje. Po zápase, kdy jsou všichni slávisté obklopeni policejními kordony, přichází z policejních megafonů legendární lidická hláška „Pusťte ženy a děti, ostatní zůstaňte!“. Poté si policie opět natáčí všechny slávisty opouštějící sektor hostí, které pouští z policejních kordonů po jednom ven. Vybírá náhodné jedince z davu, které zatýká a odváží na policejní služebnu. Poté policie násilím zažene slávisty k busu. V Jihlavě příště všichni na hlavní tribunu!”

Další výjezdy chystají ultras do Bruselu a Plzně - v Belgii i na západě Čech se na ně určitě už těší...

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 19:30 14. prosince 2016. Anketa je uzavřena.

 • Sladký
  34
 • Cože
  27
 • Tvl
  27
 • Trapas
  26
 • Haha
  16
 • Super
  14
Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Jakub Šural: Snažím se, aby na mě brácha mohl být hrdý

Přes půl roku uplynulo od toho 29. dubna, kdy fotbalový svět přišel o Josefa Šurala a Jakub Šural, obránce Zbrojovky...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Komentáře