jít naiDNES.cz

Fanoušci Barcelony závidí Slavii kouče Trpišovského: Je lepší než náš trenér!

Slavné Barceloně byli minimálně vyrovnaným soupeřem. Hráči Slavie slyší po těsné prohře 1:2 samou chválu. Do nebes je ale vynášen i hlavní trenér červeno-bílých Jindřich Trpišovský. Fanoušci Barcelony před ním na sociálních sítích smekli a někteří z nich tvrdí, že je lepším koučem než zkušený lodivod Barcelony Ernesto Valverde.

Před osmi lety vedl Jindřich Trpišovský divizní Horní Měcholupy a vydělával si jako číšník či provozní baru. Dnes patří k nejrespektovanějším českým trenérům. 

Jeho Slavia se ve středu postavila Barceloně, jednomu z největších fotbalových gigantů na světě, a (alespoň herním projevem) obstála na jedničku s hvězdičkou.

Červeno-bílí v Edenu Barcelonu několikrát tak moc zatlačili, že čeští fanoušci spatřili něco nevídaného: Hráči Barcy začali v závěru utkání zdržovat a strachovali se o hubené vedení 2:1.

Slávistům se druhý gól i přes řadu šancí vstřelit nepodařilo a parta Jindřicha Trpišovského odešla bez bodu. I tak ale tým z Vršovic svým výkonem překvapil mnoho fotbalových fanoušků, zejména ty z Barcelony.

Na sociálních sítích se to jen množí příspěvky rozhněvaných Katalánců, kteří nechápou, jak jejich velkoklub mohl „malý klub z Prahy“ dostat pod takový tlak.

Stanciu slaví gól kolegy Bořila.

Stanciu slaví gól kolegy Bořila.

„Ostudný zápas Valverdeho týmu. Taktická a kolektivní anarchie. Hrůzostrašná hra obrany od začátku až do konce. Žádné herní schéma,“ píše na Instagramu Barcelony jeden z mnoha fanoušků, který si žádá tvrdé tresty pro hráče i hlavu ostře kritizovaného trenéra Valverdeho.

„Valverde ven, měli jsme je porazit 6:0,“ přidávají se další fans.

V diskuzích se také často objevuje chvála směrem ke slávistickým plejerům, někteří fanoušci Barcelony vyzdvihují i odvážného kouče Jindřicha Trpišovského, který podle nich skvěle reagoval na vývoj zápasu a nebál se na hřiště poslat klidně i další dva útočníky: Tecla a van Burena. 

Jako by z Barcy neměl žádný respekt.

„Trenér Slavie je po taktické stránce mnohem lepší než Valverde. On je na ho*no a už mě to unavuje. Nemá odvahu něco změnit,“ vyčítá barcelonskému trenérovi jeden z fanoušků.

Jindřich Trpišovský, trenér pražské Slavie

Jindřich Trpišovský, trenér pražské Slavie

Zklamaní byli po zápase i samotní hráči Barcelony. Někteří z nich mluvili o šťastné a nepříliš zasloužené výhře.

„Fanoušci hnali domácí hráče a ti hráli náročný fotbal. Bylo to obtížné utkání a úplně jsme si nezasloužili tři body, ale ty se na konci počítají,“ řekl po zápase německý brankář Marc-André ter Stegen.

„Já vím, že je to klišé, ale na umělecký dojem se nehraje,“ pravil po zápase všemi velebený trenér Trpišovský.

Fotogalerie

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Jakub Šural: Snažím se, aby na mě brácha mohl být hrdý

Přes půl roku uplynulo od toho 29. dubna, kdy fotbalový svět přišel o Josefa Šurala a Jakub Šural, obránce Zbrojovky...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat